REPORTÁŽ: Jablůnka se třásla strachy před zjizvenou tváří Freddieho Krugera i svaly zeleného Hulka

Jablůnecká stezka odvahyPáteční večer 3. října patřil v obci Jablůnka strašidlům, hororovým postavám a zlým i hodným duchům. Konala se zde totiž již tradiční a velmi populární Jablůnecká stezka odvahy. Vypořádat se se strachem z nadpřirozených bytostí a užít si noční dobrodružství přišlo asi 600 odvážných dětí i dospělých. Nevšední akce, jíž se zúčastnily již pětileté ratolesti, se v letošním roce stala součástí projektu České unie sportu ČUS SPORTUJ S NÁMI.

Než padla nad jablůneckými tenisovými kurty tma, opekli si nadšenci buřty a rozptýlili obavy z tajuplné cesty tancem na maškarním bálu. A opravdu se bylo na co dívat, protože masky sloužily zároveň jako vstupenka na noční cestu.

„Letošní stezka odvahy se nám skutečně povedla. V závěrečné knize přání jsme našli jen kladné ohlasy. Děti se opravdu bály, což si každý rok přejí. Asi nejděsivěji na všechny působil představitel postavy z filmu Texaský masakr motorovou pilou. Zvuk jeho motorové pily naháněl hrůzu nejen dětem, ale i dospělým,“ popsala hlavní organizátorka Helena Žemlíková.

K úspěšnému zdolání tříkilometrové stezky museli účastníci projít patnáct stanovišť, kde je čekaly nadpřirozené postavy jako Bílá paní, Frankenstein, Freddie Kruger nebo zelený Hulk, které zadávaly jednotlivým výpravám nejrůznější úkoly. Děti i strašidla si po zdolání stezky poseděly společně u ohně a zahnaly tak zbytky strachu, které si nejmladší účastníci z cesty přinesli.

Jablůnecká stezka odvahy Jablůnecká stezka odvahy Jablůnecká stezka odvahy Jablůnecká stezka odvahy