REPORTÁŽ: Jižní Čechy hlásí úspěch – všechny kuželny při maratonu splnily metu 1000 her

Jihočeský kuželkářský maraton již počtvrté zavítal v pátek 6. října a sobotu 7. října do Tábora, tentokrát ale někdejší husitská bašta nebyla na úkol odehrát 1000 her o 15 hodech za 24 hodin sama. Zapojit se do projektu, který láká do kuželen zástupce široké veřejnosti ve všech věkových a výkonnostních kategoriích, se totiž tentokrát rozhodli i v Blatné, Dačicích a Loučovicích. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

Chtěl bych všechny ocenit za odvahu, se kterou do toho šli. V Táboře je akce už zaběhnutá, ale nemohli jsme předem vědět, jak se zadaří ve zbývajících kuželnách. Když jsem je objížděl, byl trochu cítit respekt z toho, zda se šňůru povede udržet přes noc. Sobotní dopoledne přineslo skvělé rozuzlení, všechny kuželny nakonec dakázaly v rámci maratonu docílit mety 1000 her. Všude se zkraje v pátek zapojily vybrané školy, posléze chodily odpoledne hodně děti s rodiči a přes noc se většinou hecla nějaká parta a šli si spolu zahrát, ale chodili jednotlivci. Pomohly i streamy, kdy si návštěvníci na internetu vytipovali, že zrovna není nával a zašli si hodit,“ líčil průběh maratonu Zdeněk Krátký z pořádajícího odboru České unie sportu Jižní Čechy.

V Táboře měli splněno v 9,30 hodin, 280 účastníků v tu dobu dokonce dovršilo 1155 her, při nichž srazili 55910 kuželek. Blatná oslavila splnění cíle po rovné tisícovce her, přičemž tamní borci dokázali sundat 56141 kuželek. Dačice symbolicky přidaly ještě jednu hru a počítadlo zastavily u 1001 her, jimž padlo za „oběť“ 64505 kuželek. Loučovice ukončily výzvu na 1039 hrách a 60858 sražených kuželkách.

Průběh příprav byl poměrně dramatický, jednu chvíli se zdálo, že budeme hrát dokonce v sedmi kuželnách, pak nastalo nějaké odhlašování a přesuny… A nakonec jsme moc rádi, jak to dopadlo. Při každé návštěvě – ať v Blatné, Dačicích, Loučovicích, nebo v Táboře – mě jako první uvítala perfektní atmosféra. Lidi se hecovali, fandili si, nechybělo jídlo a pití na přečkání noci… Vlastně to naplnilo, to, co mám na kuželkách rád. Že mají nejen sportovní rovinu, ale rovněž tu společenskou. Hráči se setkají, při čekání mají čas si popovídat, seznamují se. Máme za sebou po všech stránkách vydařený ročník a řada návštěvníků říkala, že už si další rok bez toho nedovede představit, což mě moc těší,“ uvedl Zdeněk Krátký.