REPORTÁŽ: Jubilejní Vnorovskou desítku ovládli běžci z Keni

Oblíbený jihomoravský běžecký závod Vnorovská desítka oslavil v sobotu 11. srpna třicet let od své premiéry. Na některé z připravených tratí, které měřily od 10 kilometrů pro dospělé atlety až po 60 metrů pro ty nejmenší, se představilo téměř 650 běžců, z toho 380 dětí.

„Ovzduší nám osvěžil ranní deštík, posléze přeháňky odezněly. Přesto, že bylo velice teplo, nebylo naštěstí takové horko jako v uplynulých dnech. Atmosféra závodu byla vynikající, jako ostatně bývá ve Vnorovech zvykem. Místní si vynosili židle před domy a pořádně fandili. Radost z toho měli nejen jejich oblíbenci z domácích fanklubů, ale všichni závodníci, kteří se mohli těšit z bouřlivé kulisy,“ popsal Josef Korvas z pořádajícího Běžeckého klubu Vnorovy.

Z vítězství v silničním běhu se nakonec radoval Keňan Silas Mwetich následovaný svým krajanem Isaacem Ngenem. Oba atleti z Benedek Teamu dorazili na Moravu z Maďarska, kde právě trénují. Bronz si odnesl Jiří Matoušek z AK Kroměříž. Skvělým výkonem se blýskl 50letý bývalý reprezentant Róbert Štefko, který v silné konkurenci zaběhl šestý nejrychlejší celkový čas. Mezi ženami se na kratší pětikilometrové trati z výhry radovala Hana Hálová následovaná Marií Truissardovou a Žanetou Heskovou.

„Nesmírně nás potěšilo, že jsme se na startu opět potkali s panem Květoslavem Hánou. Je to borec, před kterým smekám, jelikož se na start postavil ve svých 81 letech. Dosud totiž běžel všech 30 ročníků a tradici nehodlá přerušit. Není divu, je stále ve skvělé formě,“ ocenil výkon nejstaršího účastníka Josef Korvas.

Vnorovská desítka 2018 – muži A (10 km): 1. Silas Mwetich (Benedek Team) 30,35 min, 2. Isaac Ngeno (Benedek Team) 32,00, 3. Jiří Matoušek (AK Kroměříž) 32,20, ženy A (5 km): 1. Hana Hálová (AK Kyjov) 18,26 min, 2. Maria Truissardová (AK junior Holíč) 19,52, 3. Žaneta Hesková (AK Hodonín) 21,20.

Kompletní výsledky na www.vnorovskadesitka.cz.