REPORTÁŽ: Jubilejní Volejbalová Dřevěnice: Finálové bitvy vrcholily o půlnoci

Druhý víkend Volejbalové Dřevěnice je po sobotě 12. srpna a neděli 13. srpna minulostí a s ním i jubilejní, sedmdesátý ročník největšího a nejpopulárnějšího antukového volejbalového turnaje v České republice. Ačkoliv dohrání o prvním víkendu znemožnil déšť, který vyhnal v neděli volejbalisty z kurtů, organizátoři si napodruhé nenechali zkazit náladu. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi.

„První víkend jsme to hráli s počasím 1:1, druhý víkend 2:0, takže lze říct, že jsme nakonec 3:1 zvítězili. Podmínky byly příznivé a vykompenzovaly tak komplikace z minulého týdne. Celkem v rámci sedmdesátého ročníku nastoupilo 209 týmů, což je zhruba 1600 hráčů od kadetů po superveterány. Hráči si zejména druhý víkend nabitý volejbalem užili, my jsme si mákli, ale stálo to za to,“ shrnul za pořadatele spokojený Václav Nidrle.

V sobotu rozehrály své soutěže týmy mužů a žen, když se zapojilo 40 mužských a 38 ženských týmů. Zahájení bylo v 8 hodin a volejbaloví nadšenci dohráli za umělého osvětlení až po půlnoci. Z výhry se nakonec radoval celek Summer Massacre a v ženské větvi turnaje pak tým Počkejte chvíli. V neděli přišel čas pro mixy a superveterány nad padesát let. Vítezství nakonec vybojovali Pedokníři v mixech a Pivovar Svijany. Poslední finále skončilo krátce před osmou hodinou večerní.

„Máme velkou radost, že k nám jezdí i starší ročníky, mezi superveterány se najdou i tací, kteří mají na svém kontě třeba čtyřicet účastí na našem turnaji! Zábava je také vždy sledovat ve výsledkové listině názvy týmů, z nichž některé jsou skutečně velmi originální. Vítězům jsme rozdali plakety a dárkové balíčky a už nyní se těšíme na 71. ročník, jenž proběhne o prvních dvou srpnových víkendech 2024,“ řekl Václav Nidrle.

Výsledky 70. ročníku Volejbalové Dřevěnice – volná soutěž muži: 1. Summer Massacre, 2. Umakart, 3. HC Koulaři Žlábek, 4. Lipský kolo, 5. Dukla Liberec A, 6. Spirituální kemp, volná soutěž ženy: 1. Počkejte chvíli, 2. Dnes pošesté, 3. Mařeny hravé, 4. Prasyl, 5. Buldočci, 6. TJ Jičín, mixy: 1. Pedokníři, 2. Káti papír, 4. Hroši, 4. Krása střídá nádheru, 5. Mentální atleti, 6. Valmezáci, superveteráni: 1. Pivovar Svijany, 2. Sršáni, 3. Krakonošovi chasníci, 4. Medvědi Litomyšl.