REPORTÁŽ: Junior Ostrava Cup: Kvalitní florbal, 250 zápasů a góly pro žirafy

Ostrava opět po roce patřila tři víkendové dny florbalovým nadějím – uskutečnil se zde 8. ročník turnaje Junior Ostrava Cup 2015. Zúčastnilo se ho 91 družstev, která bojovala o prvenství v sedmi věkových kategoriích.

Florbal

„Registrovali jsme zvýšený zájem. Proti loňsku přijelo o pětadvacet družstev víc a mezinárodní punc našemu turnaji dala družstva z Polska a Slovenska.  Potvrdila se velká popularita florbalu mezi mladými, což nás těší. Snažili jsme se proto zkvalitnit organizaci turnaje i věcí s ním souvisejících,“ řekl ředitel turnaje Lubomír Šimon.

K nejúspěšnějším patřily oddíly 1. SC Vítkovice a pořádající FCB Ostrava se dvěma vyhranými kategoriemi, medailové pozice obsadily i dva polské a dva slovenské celky.

Náročný maratón 250 zápasů, které ve většině případů kopírovaly úroveň a výsledky dlouhodobých soutěží,  se odehrál tradičně v ČPP Aréně a v hale Sareza, letos poprvé byla k dispozici i tři hřiště v Trojhalí Karolína, kde chtějí příští rok pořadatelé umístit ještě o dvě hřiště více.

„Snažili jsme se všem zúčastněným družstvům připravit i pestrý doprovodný program, ke kterému nám pomohlo i pěkné počasí. Všichni mohli využít volný vstup na letní koupaliště, k dispozici byly zvýhodněné vstupy do Dolní oblasti Vítkovic,“ prozradil ředitel turnaje.

Novinkou letošního ročníku byla soutěž Každým gólem blíže žirafám, kterou přiblížila členka organizačního štábu Tereza Kálnayová: „Připravili jsme ji ve spolupráci s ostravskou zoologickou zahradou. Přihlášená družstva dávala do společné kasy pětikorunu za každý gól v utkáních základní části. Podařilo se vybrat částku 5100 korun, tu jsme z našich prostředků zdvojnásobili a peníze poslouží na podporu žiraf.“

Nejvíce gólů mezi jedenapadesáti přihlášenými týmy do této soutěže vstřelilo družstvo 1. SC Vítkovice Oxdog Hurikán – 36. Získalo tak možnost navštívit ZOO Ostrava a absolvovat zde zážitkový program, ve kterém nebude chybět návštěva afrického pavilonu spojená s krmením žiraf.

Organizační štáb třiceti lidí, kteří se mohou spolehnout na podporu ostravského magistrátu a celé řady sponzorů, turnaj zvládl bez větších problémů. „Jsme sehraný kolektiv, každý ví kde má být, a co má dělat. Hned druhý den po skončení turnaje začaly přicházet pochvalné maily s poděkováním  – většina družstev v nich přislíbila účast i v příštím ročníku,“ svěřil se Lubomír Šimon.

 

Výsledky závěrečných zápasů o medaile – přípravky: finále FBC Uničov – 1. FBC Karviná 2:0, o 3. místo 1. SC Vítkovice – Florbal Torpedo Havířov 7:2.

Elévové: finále FBC Ostrava – 1. SC Vítkovice 5:4, o 3. místo Gullivers Brno –1. MVIL Ostrava 7:3.

Mladší žáci: FBC Ostrava – Uničov 4:3 po samostatných nájezdech, o třetí místo 1. SC Vítkovice – Hattrick Brno 11:5.

Mladší žákyně: finále Tempish FBS Olomouc – 1. SC Vítkovice 2:1, o třetí místo S.K.  P.E.M.A. Opava – Tychy (Pol.) 3:1.

Starší žáci: Hattrick Brno – FbK Staton Turany (Slov.) 7:1, o 3. místo Sokol Brno Gullivers –  FbK Kobylisy 7:1.

Dorostenci: finále 1. SC Vítkovice – Ludžimierz  6:0, o 3. místo Sokol Brno Gullivers – ŠL Gama Košice (Slov.) 8:0.

Dorostenky: finále 1. SC Vítkovice – FBC Ostrava 3:2 po samostatných nájezdech, o 3. místo: Puks Trzebinia (Pol.) – FlorballFemale Jeseník 4:2

Kompletní výsledkový servis a zajímavosti z turnajového klání najdete na www.ostravacup.cz/junior.