REPORTÁŽ: Kalich mistra Jana Husa v Pustějově získal potřetí Phoenix

Dva sváteční dny prodlouženého víkendu byly v obci Pustějov na Novojíčnsku zaslíbené fotbalu. Konaly se zde dva turnaje – nejdříve 15. ročník klání dospělých O kalich mistra Jana Husa,  pak 8. ročník turnaje žáků do 14 let O kalíšek mistra Jana Husa.

Kalich

K tradičnímu turnaji dorazilo 26 z devětadvaceti přihlášených mužstev. Hrálo se v pěti skupinách  po čtyřech a ve dvou skupinách po třech účastnících. K dispozici byla čtyři hřiště – na ploše 50 x 30 metrů a s brankami 5 x 2 metry se střídaly týmy s minimálně šesti hráči.

„Jako všude v celé republice, i u nás panovalo veliké horko. Turnaj jsme začali hrát na 2 x 12 minut, ke konci jsme po domluvě se soupeři čas zkrátili na 2 x 10 minut a v boji o třetí místo se kopaly už jen penalty. Zápasový maratón začal v devět ráno a končil o půl šesté večer,“ řekl Martin Jedlička z organizačního štábu turnaje a přiblížil i osvěžovací opatření: „Kromě klasických sprch v šatnách jsme měli kolem hřiště rozmístěné kbelíky se studenou vodou a jedna sprcha byla k dispozici venku před kabinami.“

Turnaj, který  v průběhu dne sledovalo přes 300 diváků, vyhrálo družstvo Phoenixu, které ve finále porazilo H2O 3:1. O zisku bronzu rozhodly penalty, které vyhráli Mladí chlapci nad The Simple Teamem. Tyto týmy si mezi sebe rozdělily částku 17 000 korun v poměru 10 000 – 4 000 – 2 000 – 1 000 korun.

Z ostatních výsledků –  semifinále:  H2O – The Simple Team 3:2p, Phoenix – Mladí chlapci 4:0, čtvrfinále: H2O – Babicovy dobroty 3:0, The Simple Team – Savarin 2:1, Kulobrok – Phoenix 1:3, Beach Boys – Mladí chlapci 1:3, osmifinále: Vopice – H2O 2:3, Přespolní – Babicovy dobroty 3:4p, G.T.Trojanovice – The Simple Team 0:1p, Sokol Poruba – Savarin 1:2, Kulobrok – Mixér tým 3:0, Tsunami – Phoenix 3:4, Beach Boys – Freso 3:2, The Muerto Chaves – Mladí chlapci 0:1p.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Martin Nykš (Phoenix), nejlepším hráčem Pavel Fejerčák (Mladí chlapci).

Členem vítězného týmu Phoenixu byl i Michal Seidler, od roku 2010 futsalový reprezentant České republiky, který v současné době hraje nejvyšší maďarskou soutěž v dresu Györu: „Máme partu fotbalistů a do Pustějova jezdíme už hodně let – naše letošní vítězství bylo už třetí, před tím jsme uspěli v letech 2009 a 2010. Je to výborná akce vždy na začátku prázdnin a hraje se tu dobrý fotbal v příjemné atmosféře. Řekl bych, že rok od roku je turnaj lepší. Oceňuji organizátory, kteří každoročně odvádějí dobrou práci a náročný zápasový maratón zvládnou bez jediného problému. Všichni se každý rok těšíme na karnevalovou tečku.“  

V letošním roce  na ní zahrály kapely Morčata na útěku a Bimetal. Poté diskotékové rytmy D.J. Křaka zněly až do časných ranních hodin. Pořadatelé odhadují účast na téměř 400 lidí. Další doprovodný program turnaje tvořily aquazorbing, trampolína a keltské vystoupení.

Osmý. ročník  žákovského turnaje O kalíšek mistra Jana Husa vyhrálo domácí družstvo Pomněnky před Dream teamem a TJ Slavoj Butovice.