REPORTÁŽ: Kanoistický sjezd na Moravici byl ve znamení deště

Řeka Moravice o víkendu 20. – 21. června opět patřila vodákům. Ostravský Vodácký klub Kaskády spolu s Klubem českých turistů Moravská Ostrava uspořádal osmý ročník kanoistického sjezdu z Podhradí do Branky u Opavy. Organizátoři pro zájemce připravili i malou vodáckou školičku.

Moravice

„Víkendový sjezd hodně ovlivnilo počasí. Sobotu ovládly časté přeháňky, neděli zase stálý drobný déšť, takže se očekávaná účast nenaplnila. I tak na Moravici zavítalo 1 300 vyznavačů vodáckého sportu. Byli tu vodáci nejen z regionu, ale i z celých Čech a samozřejmě nechyběli pravidelní účastníci z Polska a Slovenska. A jak my organizátoři říkáme – akce byla úspěšná, nikomu se nic nestalo!“ komentoval Adam Šindler z Vodáckého klubu Kaskády.

Vodáci tentokrát sjížděli jen poloviční trať z Podhradí do Branky. Sjezd byl určen hlavně pro kánoe, ale na trať se vydalo i několik raftů.

„Samozřejmě nechyběly děti, některé jen jako ‘ozdoby‘ lodí, ty starší však jako zkušení vodáci. Nejmladšímu účastníkovi byly jen tři roky. Pro začátečníky jsme připravili malou vodáckou školičku, kde jsme vysvětlili rozdíly mezi jednotlivými plavidly, pádlem a veslem, pohovořili o zásadách vodácké turistiky a bezpečnosti a předali jim pár důležitých doporučení i získaných zkušeností. Na příštím, červencovém sjezdu chceme školičku opakovat,“ řekl Adam Šindler.

Většina účastníků se již těší na další sjezd seriálu – v kalendáři mají zatržené datum 25. – 26. července. Tentokrát se mohou těšit na Maškarní sjezd.