REPORTÁŽ: Karatistický Kamiwaza Cup nalákal přes tři sta nadějí

Pražský Chodov a tamní hala Jedenáctka se v sobotu 23. dubna staly opět dějištěm tradičního Kamiwaza Cupu. Tento turnaj se za roky svého konání stal pevnou součástí programu mladých vyznavačů japonského bojového umění karate. V letošním roce si na něj našlo cestu více než tři sta dětí do patnácti let a šest set dospělých diváků.

Pro spoustu dětí byl náš turnaj tím úplně prvním, který kdy absolvovaly. Řada z nich začínala teprve letos nebo v covidových letech a musím říct, že jsme byli velice mile překvapeni, jaký zájem o karate je mezi předškolními, tedy pěti- a šestiletými. Těch se zapojilo tentokrát tolik, že to z jiných let nepamatujeme,“ uvedl ředitel turnaje Filip Miler z pořádajícího Sportovního klubu Kamiwaza Karate.

Mladí karatisté si mohli zvolit hned z osmi disciplín, boje naplno propukly v 9 hodin. Na výběr měli karate agility, kihon/kihon-ido, kumite balloon, kata beginner, kumite beginner, standardní kata a kumite a členové SC Spirit Říčany a SK Kamiwaza Karate se navíc mohou zapojit do bonusového chytání pásků.

Za zmínku stojí úspěšné trio ve složení Sebastian Bambous z SC Spirit Říčany a Daniel Friml s Maxmiliánem Forgácsem z domácího oddílu. Chlapci každý ve své kategorii – sedmi-, šesti- a jedenáctiletých – rozpoutali doslova medailové žně, když sbírali cenné kovy napříč množstvím disciplín.

Atmosféra byla vůbec báječná, jak tím, že byli diváci v ochozech, tak především nadšením, které sálalo z dětí. Hlavně ti nejmladší předvedli obdivuhodný přístup, energii a emoce, prakticky se chovali, jako by byli na mistrovství světa, ta motivace byla skvělá. Dali jsme si proto záležet, abychom dělali kategorie s malým počtem soutěžících, aby si mohli odvézt co nejvíce medailí. Na každého se pak dostal také diplom, sladkosti a dětské časopisy a vše završila závěrečná tombola,“ popsal Filip Miler

Foto: Ladislav Adámek