REPORTÁŽ: Klášterec nad Ohří: Jubileum v zámeckém parku ozdobil účastnický rekord

Klasterec nad OhriKrásné prostředí elegantního anglického parku s 220 exotickými dřevinami z celého světa na levém břehu řeky Ohře, ideální počasí, které nabídlo babí léto, a stále rostoucí zájem veřejnosti o společné sportovní aktivity. Když se v Klášterci nad Ohří spojily všechny tyto okolnosti, nemohl skončit jubilejní, 10. ročník Běhu zámeckým parkem jinak než rekordní účastí. V neděli 19. října se zde totiž postavilo na start 516 závodníků!

Ačkoliv samotný park se rozkládá na deseti hektarech, připomínal jedno velké lidské mraveniště. Pořadatelé měli co dělat, aby nápor vyznavačů běhu zvládli a dodrželi časový harmonogram.

„V loňském roce si přišlo zaběhat 386 účastníků, a tak jsme si přáli, aby jich zase letos bylo alespoň o pár víc. Že jich však přibude rovnou sto dvacet, to nás nejen překvapilo, ale samozřejmě také velice potěšilo. Je to nejen známka toho, že obliba běhu a pohybu stoupá, ale také ocenění našich organizačních kvalit. Každý rok se snažíme být lepší a posunout úroveň závodu výš. A také věříme, že některé mladé zájemce přivítáme i v našich řadách,“ pochvaluje si ředitelka závodu Veronika Blašková, sama bývalá úspěšná běžkyně a v současnosti trenérka i funkcionářka, z pořádajícího atletického oddílu TJ Klášterec nad Ohří.

DSC_0838 DSC_0796 DSC_0740 DSC_0710 DSC_0374

V zámeckém parku se v neděli soupeřilo hned ve třiceti věkových kategoriích. Pro nejmenší děti byly určeny tratě 50 nebo 100 metrů. Ženy absolvovaly 3 400 metrů a na muže čekala v členitém terénu na tvrdých cestách místy s kamenným podkladem vzdálenost 7 650 metrů. Nejmladší účastnicí byla Emma Tvrdíková s ročníkem narození 2013 (!), která v doprovodu rodičů statečně odcupitala celou padesátku. Mezi veterány se naopak jako nejstarší postavil na start sedmašedesátiletý Josef Kostka.

„Bylo to určitě vydařené jubileum a podle mého názoru po všech stránkách zatím i nejvydařenější ročník závodu. Nejpočetnější účast jsme zaznamenali v kategoriích od sedmi do deseti let a přibylo také hodně dospělých. Všechny děti, které doběhly do cíle, obdržely diplom a čokoládovou medaili. Ty, co získaly místa na stupních vítězů, jsme ocenili opravdovými medailemi, a prvních šest jsme ještě navíc podělili drobnými dárky od sponzorů – omalovánkami, modelínou či plastelínou. Dospělí zase dostali láhev Klášterecké kyselky,“ vyjmenovává Veronika Blašková.

DSC_0360 DSC_0321 DSC_0231 DSC_0126 DSC_0085

Hlavní mužskou kategorii vyhrál Jakub Coufal z AK Bílina, ženskou Lucie Svobodová z AK Most. Nejrychlejšího času mezi ženami však dosáhla v soutěži veteránech bývalá česká reprezentantka na dlouhých tratích a olympionička Ivana Sekyrová z AK Sokolov.

Kompletní výsledky naleznete na webové adrese: http://www.atletika-klasterec.cz/vysledky.

DSC_0018 DSC_0023 DSC_0025 DSC_0052 DSC_0084