REPORTÁŽ: Klínoveckému snowboardcrossu nepřálo počasí, přesto se jelo na doraz

Pátek 22. února patřil ve skiareálu Hranice na Božím Daru mladým milovníkům hor adrenalinu a snowboardingu. Na plánu byl Klínovecký snowboardcross, druhý závod seriálu Zimní supercross, určený všem do 16 let věku.

„Bohužel se naplnily naše obavy a povětrnostní podmínky byly velmi špatné. Podle plánu měl v 9 h začít trénink, ale počasí mělo poslední slovo. Boží Dar se probudil do deštivého rána, a tak venku lilo a lilo. Start jsme tedy posunuli o dvě hodiny a závodníky poslali do sucha a do tepla. V 11 h už na trať vyrazili první snowboardisté na prohlídku a tréninkové jízdy. Ačkoliv déšť ustal, situaci stále komplikovala mlha,“ popsala nevyzpytatelné horské podnebí Ivana Dobišová z pořádajícího občanského sdružení Sport Club 2000.

Přes nepříznivé podmínky přilákal Klínovecký snowboardcross na start 50 závodníků od šesti do šestnácti let. Zvlášť soutěžili chlapci a dívky ve dvou kategoriích: Kids pro šesti až jedenáctileté a Rookies pro dvanácti až šestnáctileté. V 11,30 h se do boje s překážkami pustili první odvážlivci. V kvalifikačních jízdách se snažili dosáhnout co nejlepšího času, aby si zajistili postup mezi nejlepší čtyři do finálových jízd.

„Trať byla týmem pod vedením ředitelky závodu Lenky Dvořákové perfektně připravena a zabezpečena tak, aby odpovídala standardům mezinárodního FIS snowboardcrossového poháru. Přes déšť a mlhu to tak nakonec byl povedený závod. Pro mladé jezdce bylo zážitkem vyzkoušet si snowboardcross v trati, kde jen o den později startovala dvojnásobná olympijská medailistka a čerstvá mistryně světa Eva Samková,“ uvedla Ivana Dobišová.

Výsledky Klínoveckého snowboardcrossu 2019 – chlapci 2003-2007: 1. Tomáš Tůma, 2. Vojta Trojan, 3. Roman Šmíd, 4. Ben Biegl, dívky 2003-2007: 1. Anna Halašová, 2. Adéla Tichá, 3. Karolína Výtvarová, 4. Sofie Bieglová, chlapci 2008-2012: 1. Matyáš Skandera, 2. Filip Mareš, 3. Marek Měřička, 4. Matyáš Martínek, dívky 2008-2012: 1. Kristýna Dejmková, 2. Mia Vladařová, 3. Kateřina Hebelková, 4. Sára Davidová.