REPORTÁŽ: Koně, kočár i vzácná návštěva: Pochod Babička potěšil i pobavil

Z Velkých Svatoňovic do České Skalice nebo okruhem zase zpět na výchozí místo zavedl vyznavače turistiky všeho druhu pochod Babička. V sobotu 7. května se uskutečnil již jeho 45. ročník, organizátoři očekávali účast dvanácti set lidí, skutečnost to však předčila.

Možná i vlivem nádherného počasí, které bylo pro pobyt venku jako dělané, se do akce nakonec zapojilo 1327 pochodníků. Ohromný zájem byl především o dětskou, pětikilometrovou trasu, na niž vyrazilo 719 turistů. O program plný soutěží a her se jim postarali místní hasiči,“ shrnul Jiří Špetla z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Velké Svatoňovice.

Velké Svatoňovice ožily už v soboru v 7 hodin, kdy začalo přihlašování účastníků. Následně se už turisté vydávali pěšky, na kole nebo na koloběžce na trasy, jež si zvolili. Cestou se mohli setkat například s živou hudbou, dobrotami z domácí udírny nebo i mnoha čtyřnohými přáteli.

Turisté měli také možnost se kousek cesty svézt na koňském povozu, který jsme řádně vyšňořili. Mimoto byli na hřišti ve Velkých Svatoňovicích poníci, na nichž se děti mohly povozit a dokonce se mezi ně dostavila samotná postava legendární Babičky, která vítala příchozí chlebem a solí,“ uvedl Jiří Špetla.

Foto: Jan Špetla