REPORTÁŽ: Krakonošův přespolní běh s rekordní účastí

DSC_0759Rekordní účast 498 startujících přilákal 21. ročník Krakonošova přespolního běhu, který se v neděli 7. září konal v Harrachově. Na tratích pod Čerťákem za místním Skicentrem se představili běžci ve třiadvaceti věkových kategoriích – od předžáků až po veterány – a na trasách od sta do osmi tisíc metrů.

„Počasí jsme si snad ani nemohli přát lepší. Na slunci však při výběhu do poloviny Čerťáku dostala většina závodníků pořádně zabrat. V prostoru startu a cíle jsme však postavili stany, aby se mohli schovat do stínu,“ popisuje závod Dan Beneš, předseda sportovní komise rady města Harrachova a jeden z organizátorů akce.

Hladký průběh Krakonošova přespolního běhu, zařazeného v letošním roce také do projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, poněkud zkomplikovala jen časomíra, ale při této akci o rekordní časy ani nejde. „Běh pořádáme především pro mládež a právě žákovské a dorostenecké kategorie bývají nejpočetněji obsazeny. Na start se třeba postavili prakticky všichni mladí skokani, sdruženáři, sjezdaři i běžci z harrachovské Jiskry. Vysoká účast nás těší, nejmladšímu aktivnímu účastníkovi byly tři roky,“ vypočítává Dan Beneš.

DSC_1091  DSC_0994 PICT0098 PICT0102DSC_0932

Zajímavostí bylo, že 398 účastníků se zaregistrovalo prostřednictvím internetu, zbývající stovka přímo na místě. Letošní běh byl opět součástí pohárové série Salomon Cross Cup 2014 pořádané Krajským sdružením lyžařů Libereckého kraje. Medailistům mládežnických kategorií předala v cíli ceny starostka Harrachova Eva Zbrojová.

DSC_0800 DSC_0668 DSC_0626 PICT0093DSC_1041