REPORTÁŽ: Krásné počasí přitáhlo na Běh zámeckým parkem závodníky všech kategorií

Druhým rokem se v Horšovském Týně uskutečnil ve středu 1. května Běh zámeckým parkem, jenž navazuje na tradici někdejšího Drůbežářského běhu, který se tamtéž pravidelně konal mezi lety 1961 a 1990. Akce byla součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi, seriálu Běžec Chodska a Běžeckého poháru Plzeňského kraje.

Závod si napříč kategoriemi nenechalo ujít 450 běžců, k čemuž samozřejmě přispělo počasí. Lépe už jsme si ho objednat nemohli, až někteří závodníci vtipkovali, že už je na ně příliš horko. Zásluhou běžců z bavorského Bad Kötztingu jsme měli i mezinárodní účast. Zapojili se v jednotlivcích i štafetách a pochvalovali si krásné prostředí s kulisou zámku,“ uvedl Zdeněk Šilhánek z pořádajícího Aktiv Sportu Horšovský Týn.

V průběhu odpoledne se v zámeckém parku prostřídaly celé generace – od nejmenších běžeckých nadějí ročníku 2019 a mladších, které čekalo 150 metrů, po zkušené borce na klasické trati 5500 metrů a štafety na 4x 600 metrů. Absolutní prvenství v hlavním závodě vybojovali Vlastimil Šroubek z AK Škoda Plzeň a Barbora Šturmová z Forrest Gump Teamu.

Vlasta si to tu byl před rokem obhlédnout a vyplatilo se, tentokrát jednoznačně zvítězil systémem start – cíl. K celkovému dojmu z letošního ročníku přispěla vynikající atmosféra, kdy se v parku protočilo nějakých tisíc diváků. My máme pochopitelně radost i z toho, že se dařilo domácím borcům, kteří se tak dokázali prosadit na medailové příčky v krajské konkurenci,“ popsal Zdeněk Šilhánek.

Foto: Štěpán Plachý