REPORTÁŽ: Pohádkový les ve Staré Bělé ovládly postavy z Ledového království

V sobotu 27. srpna se děti loučily s létem v Pohádkovém lese ve Staré Bělé v Ostravě. Pořadatelé z TJ Sokol Stará Bělá uspořádali v okolí Myslivny pátý ročník sportovního a zábavného odpoledne pro děti. Akce se stala součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož partnerem je společnost EP Energy Trading.

„Letos bylo opravdu krásné počasí. Do Pohádkového lesa během odpoledne dorazilo 220 dětí s doprovodem. Čekali jsme, že jich bude více, ale někteří raději dali přednost pobytu u vody. I tak jsme však s návštěvností a průběhem akce spokojeni,“ uvedla Hana Kokešová z organizačního týmu.

Na kilometrovém okruhu v lesích kolem Myslivny organizátoři připravili jedenáct stanovišť, kde děti plnily různé výtvarné, sportovní a manuální úkoly.

„Sestavili jsme pestrý okruh, kde se děti potkaly s vodníky, v Perníkové chaloupce zdobily perníčky a samozřejmě nechybělo peklo. Velkým lákadlem byly postavy z Ledového království – Anna, Elza, Olaf a Swen. Při splnění úkolu na stanovišti děti dostávaly bonbóny a někde si mohly vybrat pexeso nebo omalovánky. V cíli pak všichni účastníci dostali pohádkový diplom a nějaký drobný dárek. Na výběr byly peněženky, píšťalky, náramky, háčkovaná zvířátka a další drobnosti,“ řekla Hana Kokešová.

U Myslivny bylo nachystáno pro všechny příchozí občerstvení a pro děti tu ještě byla skluzavka, bludiště a další zábavné atrakce.