REPORTÁŽ: Krásné počasí vytáhlo na pochod Za pohledy z Rybí bezmála dva tisíce milovníků pěší turistiky

Sluníčko od rána vytrvale svítilo, teploty se rychle vyšplhaly přes 25 °C a k tomu občas lehce zafoukal osvěžující vánek. Není tedy divu, že 43. ročník pochodu Za pohledy z Rybí díky skvělým podmínkám vylákal v sobotu 28. dubna na některou ze tří tras 1 760 turistů, z toho asi třetinu dětí.

„Nejvíce příznivců si našla nejkratší, desetikilometrová trasa. Ta byla uzpůsobena tak, aby si s ní hravě poradili i maminky a tatínkové s kočárky, kteří tak využili krásný jarní den k pohybu ve volné přírodě. Své příznivce si ale našly i obě delší trasy,“ popsala Pavlína Havrlantová z pořádajícího oddílu TJ Rybí.

Kromě tří tras pochodu, které nabídly krásný výhled na zalesněné svahy nedalekého hřebene Beskyd, bylo postaráno o zábavu i jinak. Děti byly především nadšené z pohádkového lesa, kde pro ně byla připravena řada soutěží. Na jednotlivých zastávkách navíc na malé turisty čekaly oblíbené pohádkové postavičky – nechyběli Šmoulinka, vodníci nebo Hurvínek.

Příchodem do cíle pak program pochodu Za pohledy z Rybí neskončil. Jako odměna za sportovní výkony celého dne byl pro chodce připraven bohatý doprovodný program. „U dětí vzbudil největší zájem skákací hrad. Dospělí se naopak zabavili u muziky, k tanci zahrála místní country kapela a atmosféra byla skvělá. Turisté se začali domů trousit až po osmé hodině večer, každý si domů odnášel nejen hezké vzpomínky, ale také pamětní dřevěnou medaili,“ shrnula Pavlína Havrlantová.