REPORTÁŽ: Kristýna v Hrádku nad Nisou přilákala stovky triatlonistů

Osmitisícový Hrádek nad Nisou na česko-německo-polském trojmezí a tamější Rekreační areál Kristýna byly v neděli 3. září ve středu zájmu vyznavačů triatlonu. Ti sem zamířili na patnáctý ročník Triatlonu Hrádek nad Nisou. Akce byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi a celkově nalákala k účasti čtyři stovky dospělých a sto dětských závodníků.

Výrazné účasti určitě napomohlo počasí, které bylo ideální – ani teplo, ani zima. Po předchozích deštích byly tratě měkké a hlavně cyklistická část nikomu nic nedarovala zadarmo, avšak vše se obešlo bez komplikací. Jsme rádi, že se zapojili i nováčci a rozšířila se tak naše závodnická rodina. Moderátoři se ptali, zda je někdo, kdo si u nás zkusil triatlon poprvé a zvedlo se nějakých dvanáct rukou. Povedený byl také dětský triatlon, tentokrát poprvé výlučně ve variantě s plaváním. Ukázalo se to jako dobrý krok, děti plavaly souběžně se břehem a s vodou si poradil i nejmladší, čerstvě osmiletý klučina, vedle nějž trať absolvoval pro jistotu rodič,“ popsal dění Stanislav Dvořan z pořádajícího sportovního oddílu Outdoor Challenge.

Úvod dne obstaraly doprovodné dětské běhy, aby se následně v 10,30 hodin v desetiminutových odstupech postupně na trať obnášející 500 metrů plavání, 18 kilometrů na kole a 5 kilometrů běhu vydali muži, štafety a ženy. Po nich opanoval prostor ve 13,30 hodin již zmiňovaný dětský triatlon se 100 metry plavání, 6,5 kilometry na kole a 1,8 kilometry běhu.

Startovní pole nabídlo zajímavá jména, namátkou u nás startovali třeba někdejší reprezentantka v běhu na lyžích Zuzana Kocumová, Pavel Jindra, který se účastnil i závodů na Havaji nebo olympionik z Athén 2004 a bývalý německý mistr Mike Petzold. Nejlepší výkony jsme odměnili medilemi i věcnými cenami v podobě sportovního vybavení i bezpečnostních prvků, o další zajímavé i vtipné ceny se losovalo v bohaté tombole,“ uvedl Stanislav Dvořan.

Výsledky 15. ročníku Triatlonu Hrádek nad Nisou – muži celkem: 1. Pavel Jindra (Multisport Team) 1:17:34,31 h, 2. Michal Francke (Haven Team) 1:19:16,21, 3. Maik Petzold 1:19:30,33, ženy celkem: 1. Barbora Kovačičová (Czech Tri K. Team) 1:34:28,84 h, 2. Zuzana Kocumová (ED System) 1:34:35,00, 3. Susi Pawel (Triathlonverein Dresden) 1:36:45,29.

Kompletní výsledky na: timechip.cz

Foto: Lukáš Hubálek