REPORTÁŽ: Krkonošskou sedmdesátku si nenechali ujít Blanka Paulů ani Ladislav Rygl

Českou kotlinu sice ovládá jaro, hřebeny Krkonoš se ale mohou pochlubit pravým zimním počasím, takže nic nezabránilo uskutečnění 65. ročníku Krkonošské sedmdesátky, která byla posledním závodem seriálu ČUS Stopa pro život. Do Špindlerova Mlýna se tak v sobotu 7. března sjelo 633 běžkařů všech věkových a výkonnostních kategorií, aby v rámci vytrvalostní trati zjistili, kdo stane na stupni nejvyšším.

 

 

 

 

 

„Jsme především rádi, že se závod mohl v podmínkách letošní bídné zimy uskutečnit. Dokonce nám chumelilo a lyžaři si průběh moc pochvalovali. Poprvé jsme měli i dětskou část a doufáme, že se do budoucna bude účastnit i zde stále víc mladých závodníků,“ řekla Ivana Valentová z pořádajícího oddílu TJ Lokomotiva Trutnov.

Milovníci běžkování měli na výběr hned několik kategorií – v pětičlenných hlídkách se soupeřilo na sedmdesáti, padesáti a pětadvaceti kilometrech, přičemž nejdelší trasa byla vyhrazena mužům a ženy, pokud se pro tuto výzvu rozhodly, byly hodnoceny s nimi společně. V okolí Špindlerova Mlýna se ale proháněli i jednotlivci, kteří měli na výběr padesát či pětadvacet kilometrů, na sedmisetmetrové trati předvedly své schopnosti děti.

V závodě jednotlivců poutala pozornost dvojnásobná medailistka z mistrovství světa Blanka Paulů, která si dojela pro zlato na pětadvaceti kilometrech. Mezi hlídkami obhájil loňský triumf Kasper – Swix Team ve složení Jan Fišnar, Petr Holub, Ladislav Rygl, Matěj Kubina a Tomáš Veber.

„Při vyhlášení panovala fantastická atmosféra, jelikož se současně vyhodnocovali i vítězové celého seriálu Stopa pro život. Pro nejúspěšnější sportovce jsme měli prize money, medaile i pohár. Něco na památku si ale odnesl každý, k letošním pětašedesátinám závodu jsme pro účastníky přichystali repliky odznaků, se kterými se jel první ročník,“ uvedla Ivana Valentová.

Krkonošská sedmdesátka – 70 km, hlídky mužů: 1. KASPER – SWIX TEAM (Jan FIŠNAR, Petr HOLUB, Ladislav RYGL, Matěj KUBINA, Tomáš VEBER) 03:48:10.5, 2. ROSSIGNOL RACING TEAM (Jakub SIKORA, David ŠRŮTEK, Lukáš KUBRIČAN, Lukáš KRISTEJN, Viktor NOVOTNÝ) 03:50:13.4, 3. VSK MFF UK (Petr MARHOUN, Jan Ferdinand POLÁŠEK, Petr POLÁŠEK, Jaroslav EHL, Tomáš RUSÝ) 03:56:17.6, 50 km, hlídky mužů: 1. OLFIN CAR SKILAUF TEAM (Lukáš HAVEL, Michal KARLÍK, Zděněk MELŠA, Rudolf ŠRETR, Pavel VONDRÁČEK) 03:13:25.5, 2. CYKLO-SKI KLUB POLIČKA (Petr VLČEK, Aleš ANDRLIK, František GROULÍK, Jaroslav HOLEC, Martin NUNVÁŘ) 03:27:53.3 3. KASPER – SWIX TEAM (Radek ČIPERA, Vlastimil KRÁČMAR, Ladislav KUBEČEK, Ladislav KUBEČEK, Pavel PETRŽELA) 03:28:02.0, 50 km, hlídky žen: 1. ŽÁBY A TYGŘICE (Anna-Marie HEJNÁ, Tereza HNÁTKOVÁ, Tereza TUŽILOVÁ, Kateřina MORAVCOVÁ, Lada LANKOVÁ) 03:29:43.9, 2. SPORTICUS TEAM (Markéta KALINOVÁ, Alena NĚMCOVÁ, Kristýna KOLÍNOVÁ, Simona KAROCHOVÁ, Barbora MARGOLDOVÁ) 03:47:43.1, 3. POZITIVNÍ NEJISTOTA (Lenka NOVÁKOVÁ, Veronika TARTIER, Lenka VOJTÍKOVÁ, Michaela MADĚROVÁ, Julie MOKRÁ) 04:38:58.3

Kompletní výsledky na sportsoft.cz.