REPORTÁŽ: Krušnohorská třicítka hlásí nedostatek sněhu a odklad na polovinu února

Krušnohorská TřicítkaV pořadí 35. ročník Mezinárodní Krušnohorské třicítky se v plánovaném termínu o víkendu 24. a 25. ledna neuskuteční. Populární lyžařský běžecký závod doplatil na rozmary letošní zimy. Nedostatek sněhu totiž vůbec neumožňuje pořadatelům připravit tratě dvoudenního programu.

„Všechny příznivce lyžování asi zklamu, ale šance na uspořádání akce v těchto dnech není, protože obleva nás připravila o sníh. Přitom bychom potřebovali, aby ho napadlo alespoň čtyřicet centimetrů, což se však do soboty určitě nestane. Stihli jsme sice ještě o víkendu uspořádat krajský přebor mládeže, ale to nám stačil jen malý okruh,“ neskrývá zklamání Věra Chvátalová, ředitelka závodu z pořádající Lokomotivy Teplice.

Ze stejných důvodů jako letos se nekonal už minulý ročník. Lyžaři, kteří už tehdy zaplatili startovné, tak měli automaticky předplacený tento ročník. Náhradní termín letošní Krušnohorské třicítky byl zatím předběžně stanoven na 14. a 15. února.

„Meteorologové nám předtím slibují vydatné sněžení, tak snad jim předpověď stoprocentně vyjde,“ přeje si Věra Chvátalová