REPORTÁŽ: Malým turistům zněly v Roprachticích na cestu pohádky

Roprachtice – V říši plnou pohádek se proměnil v úterý 5. července les v okolí Roprachtic na Semilsku. Malí pochodníci zde absolvovali trasu o délce čtyři kilometry, na které je čekala speciální stanoviště obývaná nadpozemskými bytostmi. V pořadí 37. ročníku Pohádkového lesa se zúčastnily více než tři stovky dětí v doprovodu téměř tisícovky dospělých.

Pořadatelé připravili na trati sedmnáct zastavení – a na každém zazněla jedna klasická česká pohádka. Sedm desítek členů Sokola Roprachtice, jejich příbuzných či přátel se i zásluhou krásných kostýmů proměnilo ve Večerníčka, královskou rodinu, králíky z klobouku, vodníky, zbrojnoše, ovčí babičku, Tři kamarády, čerty, ježibabu a mnoho dalších oblíbených postav. Jejich trpělivé i přesvědčivé herecké nasazení od pravého poledne až do setmění bylo obdivuhodné.

„Myslím, že to byl určitě jeden z nejlepších Pohádkových lesů v historii, a odpovídala tomu i vysoká účast. Během pochodu nám sice dvakrát sprchlo, ale kratší přestávky nikomu nevadily. Nadšení dětí je pokaždé obrovské a také tentokrát se statečně vypořádaly s náročným terénem. Za odměnu po cestě dostávaly koláče, buchty, lízátka, bonbony nebo jiné drobnosti,“ pochvalovala si Věra Nosková, starostka pořádajícího Sokola Roprachtice.

Na oblíbenou prázdninovou akci dorazili hosté ze širokého okolí. Nejmladší účastnicí byla teprve dvouměsíční holčička, kterou maminka, doprovázející ještě tříletou dcerku, nesla v šátku.