REPORTÁŽ: Maškarní vodácký sjezd si v azylu na řece Opavě užily všechny generace

Ačkoliv vodáci vinou letního sucha nemohli vyrazit v maskách na Moravici, jak už se v posledních letech stalo zvykem, akci si maximálně užili i na náhradní řece Opavě. O víkendu 28. – 29. července si úsek řeky mezi Hájem ve Slezsku a městskou částí Ostrava – Třebovice nenechalo ujít více než osm set milovníků plavby.

„Na účasti se projevilo, že jsme akci museli na poslední chvíli přesunout, proto dorazilo méně vodáků, než je obvyklé. Na Maškarní Moravici míváme běžně přes tři tisíce účastníků. Společná plavba si ale své příznivce našla i letos. Na jednom z jezů jsme si navíc jako zpestření ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému připravili ukázku záchrany z vodního válce,“ popsal organizátor akce Adam Šindler z pořádajícího oddílu Campanula vodáci.

Díky přesunu z Moravice na Opavu se tentokrát na vodu dostaly nejen klasické kanoe a kajaky, ale i rafty. Do soutěže o nejlepší masku se zapojilo celkem deset posádek, které dokázaly úspěšně zdolat jez v Háji ve Slezsku a přímo na něm zapózovat přítomnému fotografovi. Z vítězství a tím pádem i poukázky na vodácké vybavení se po verdiktu poroty radovali piráti.

„Velkou radost nám udělalo, že se s námi letos na řeku vydaly skutečně celé rodiny, což umožnila právě sjízdnost Opavy i na raftech. Zúčastnili se tak dědečkové a babičky, rodiče i vnoučata. Zábavu na řece si s námi přišlo užít i okolo 50 autistů s příbuznými, které spojuje organizace Rain Man a ze sjezdu byli nesmírně nadšení,“ informoval Adam Šindler.