REPORTÁŽ: Memoriál Augustina Rebce odhalil nejvšestrannější atlety

Středa 18. května se ve městě na soutoku Labe s Vltavou nesla ve znamení sportu. Na mělnické atletické dráze pod Tyršovým domem zabojovala stovka závodníků o ceny v trojboji, jehož součástí byl sprint, skok daleký a hod břemenem. Kdo se chtěl zapsat do historie, musel podat vyrovnaný výkon ve všech třech disciplínách.

Odměňujeme nejvšestrannější atlety, takže když někdo například zvítězí ve sprintu, ale nebude se mu dařit při hodu a skoku, nemusí dosáhnout na nejvyšší stupně. Zvlášť jsme vyhlašovali různé věkové kategorie, kde se nejlepší tři dočkali vždy diplomu, medaile a poháru,“ vysvětlil Bohuslav Bubník z pořádající Tělocvičné jednoty Sokol Mělník.

Klání atletů se na umělé dráze pod Tyršovým domem spustilo úderem 16 hodin. Mladší žákyně a žáky čekal sprint na 50 metrů, hod kilovým medicinbalem a skok do dálky z místa. Všichni ostatní pak před sebou měli sprint na 100 metrů, hod pětikilovou kettlebell činkou a klasický skok daleký s rozběhem.

Jméno nese atletický turnaj po mělnickém rodákovi Augustinu Rebcovi, jenž byl náčelníkem a cvičitelem v tamním Sokole. Po jeho násilném rozpuštění se s jeho dalšími členy napojil na odbojovou skupinu Jindra, jež spolupracovala s parašutisty připravujícími atentát na Reynharda Heydricha. Po uskutečnění atentátu byl Augustin Rebec v červenci spolu s dalšími zatčen, odsouzen k trestu smrti a popraven 24. října 1942 v koncentračním táboře Mauthausen.

Každoročně si takto jeho památku připomeneme. Tentokrát se akce nadmíru vydařila, odpadla byrokracie, jež nás zatěžovala poslední dva roky v souvislosti s covidem, přálo nám počasí, kdy se atleti při čekání na výsledky mohli krásně do večera hřát ve slunečních paprscích. Za nás maximální spokojenost,“ uvedl Bohuslav Bubník.

Výsledky 8. ročníku Memoriálu Augustina Rebce – mladší žáci II: 1. William Achu, 2. Daniel Hříbal, 3. Jáchym Muška, mladší žákyně II: 1. Nela Šťavíková, 2. Nikol Pešlová, 3. Beáta Chlubnová, mladší žáci I: 1. Tobiáš Hříbal, 2. František Gombík, 3. Antonín Pastyřík, mladší žákyně I: 1.Kateřina Nováková, 2. Gineta Suchá, 3. Vanesa Procházková, žáci: 1. Lukáš Křížek, 2. Matěj Smíšek, 3. Tomáš Skřipský, žákyně: 1. Nela Štruplová, 2. Elen Šporková, 3. Berenika Smíšková, mladší muži: 1. Jakub Mraček, 2. Karel Novotný, 3. Matěj Muška, mladší ženy: 1. Anna Fíčková, 2. Veronika Fialová, 3. Jana Machutková, ženy: 1. Ivana Müllerová.