REPORTÁŽ: Memoriál Matyáše Žďárského se kvůli nepřízni počasí přesouvá

Memoriál Matyáše ŽďárskéhoUž podruhé čelí oblíbený závod v obřím slalomu – Memoriál Matyáše Žďárského – nepřízni počasí. Vydatný déšť a výrazné oteplení z posledních dnů se bohužel výrazně podepsaly na kvalitě sněhových podmínek ve Ski areálu Jalovec, kde se mělo lyžařské klání uskutečnit. Závod, jenž organizátoři ze Sportovních klubů SHS Třebíč a SK SKI Třebíč pořádají již dvaadvacet let na počest zakladatele alpského lyžování v regionu Třebíčska, se tak odkládá.

„Tak jako v loňském roce, i letos jsme nuceni závod kvůli počasí přesunout. S provozovateli SKI areálu Jalovec budeme hledat nejbližší možný termín. Zatím to vypadá pravděpodobně na únor. Určitě se ale nevzdáme a závod oblíbený především u mládeže uspořádáme,“ říká optimisticky Marie Houserová ze Sportovního klubu SHS Třebíč.

Závod je určen pro všechny věkové skupiny. Kategorie dospělých začíná ročníkem narození 1998. Nechybí ani takzvaná kategorie Family, ve které startují rodiče se svými dětmi. Nejmladší závodníci, přezdívaní „Myšáci“, přitom ještě nechodí ani do školy.

Nezbývá, než držet palce pořadatelům, aby se jim podařilo brzy závod uskutečnit!