REPORTÁŽ: Memoriál Radky Máchové hledal budoucí běžkařské hvězdy

Nové Město v Krušných horách hostilo v sobotu 15. ledna 32. ročník běžkařského Memoriálu Radky Máchové. Akce byla součástí Krajského poháru v běhu na lyžích klasicky Ústeckého kraje a úvodním kolem projektu Hledáme nové talenty.

Všechno vyšlo na jedničku. Počasí bylo krásné, zúčastnili se běžkaři z celého kraje, celkem se jich na start postavilo přibližně 120. Trochu jiné sportovní odvětví si vyzkoušeli třeba i členové cyklistického oddílu. Atmosféra byla celkově báječná,“ popsala předsedkyně pořádajícího lyžařského oddílu TJ Lokomotiva Teplice Silvie Polanská.

Den plný napínavých sportovních soubojů na stadionu v Novém Městě v Krušných horách odstartovaly nejmladší kategorie – předškolní hoši a dívky ročník 2016 a mladší, jež čekal dvousetmetrový okruh klasicky. Na opačném pólu byli na závěr startující muži, junioři a starší dorostenci, kteří museli zdolat pět kilometrů. Počínaje mladším žactvem mezi sebou lyžaři soupeřili už nikoliv klasicky, ale volným způsobem.

Závod proběhl hezky v tempu, lyžaři dosahovali pěkných časů. Po doběhu do cíle je čekal teplý čaj a nejlepší tři v každé kategorii pak také diplomy a věcné ceny. Těmi bylo sportovní vybavení, určené například k servisování lyží,“ uvedla Silvie Polanská.

Foto: Yvona Rubášová/Lyžařský oddíl TJ Lokomotiva Teplice

Výsledky 32. ročníku Memoriálu Radky Máchové – muži a junioři 5 km volně: 1. Martin Jeřábek (TJ Lokomotiva Teplice) 16:20 min, 2. Hugo Pechar (TJ Lokomotiva Teplice) 16:28, 3. Aleš Havel (TJ Lokomotiva Teplice) 16:33, ženy a juniorky 4 km volně: 1. Tereza Matúšová (TJ Baník Osek) 15:52 min, 2. Klára Belzová (TJ Lokomotiva Teplice) 19:35, 3. Kateřina Hovorková (SKP Sever Ústí nad Labem) 24:15.

Kompletní výsledky na: zavody.czech-ski.com