REPORTÁŽ: Město na kolech vytáhlo do ulic Hradce Králové zástupy cyklistů

Program na neděli 11. září byl pro řadu milovníků sportu ve východních Čechách jasný. Na Eliščině nábřeží v centru Hradce Králové se konal jedenadvacátý ročník akce Město na kolech. Velkou cyklojízdu s bohatým doprovodným programem si nenechalo ujít 370 jezdců všech věkových kategorií, za svou účast si na památku vysloužili trička s motivem vyjížďky.

Nejmladší holčičky na odrážedlech Anežka Vodáková a Veronika Radoňová byly shodně narozené v roce 2020. Samozřejmě, byly tam i mladší děti, ale aby se počítaly do klasifikace, musely by zdolat svůj úsek jak my říkáme na vlastní pohon, tedy ne se třeba vézt na kole s rodičem. Na opačném pólu jsme pak měli paní Táňu Otčenáškovou, ročník 1939. Ti všichni byli odměněni pěknou cenou,“ popsala Zdeňka Hořčičková z pořádající Královéhradecké asociace Sport pro všechny.

Vyznavači cyklistiky se před plaveckým bazénem na Eliščině nábřeží scházeli od nedělního rána. Start veřejné rekreační cyklovyjížďky byl v 10 hodin. V okolí Labe byl vytyčen okruh a účastníci se mohli rozhodnout, kolikrát jej chtějí absolvovat. Jedinou podmínkou klasifikace byl dojezd v limitu do 11,30 hodin. Sportumilovné děti pak měly možnost zapojit se na zkrácených tratích.

Líbil se i doprovodný program s hrami, třeba u discgolfu bylo ustavičně plno, a stejně tak zájem vzbudili účastníci na historických kolech nebo třeba mažoretky. Později jsme přistoupili k tombole, kde jsme měli dvě stě cen, tedy se dostalo na spoustu lidí. Celkově nás těší, že jsme nezmokli, ještě o den dřív to vypadalo všelijak. Z akce jsme i díky ohlasu návštěvníků nadšeni, takže už začínáme mluvit o dvaadvacátém ročníku,“ uvedla Zdeňka Hořčičková.