REPORTÁŽ: Mikuláš s čertem dali dětem v Sezimově Ústí druhou šanci

Sezimovo Ústí – V sobotu 1. prosince oddíl TJ Spartak MAS Sezimovo Ústí připravil pro malé sportovce netradiční, ale přesto oblíbený závod spojený s mikulášskou nadílkou. Konal se zde již 28. ročník Mikulášského běhu do pohádkového lesa. Pro děti od dvou do devíti let organizátoři připravili dvě trasy, které končily u Mikuláše, anděla a čerta.

„Letos nám počasí přálo. Napadl sníh, který v lese vydržel po celou dobu, což ještě umocnilo nadcházející adventní čas. Sice nepadl účastnický rekord, přesto se na trať vydalo 180 dětí s doprovodem. Celkem si pohádkový les prošlo 350 účastníků,“ uvedla Pavla Sedláková z pořadatelského oddílu.

Na obou trasách bylo několik stanovišť, na kterých děti plnily různé soutěžní úkoly. Na správnost dohlížely pohádkové bytosti, jako například vodníci, loupežníci, Pat a Mat i jiné postavy. Po cestě byly připraveny také vědomostní otázky pro dospělé.

„Na Mikuláše s čertem se děti samozřejmě těšily nejvíce. Nejprve si vyslechly provinění z velké knihy hříchů, a i když některé dělil od pekla jen pověstný krůček, dostaly druhou šanci a bohatou nadílku,“ řekla Pavla Sedláková.

Všichni návštěvníci si před nebo po průchodu pohádkovým lesem mohli opéct na ohni buřt a na zahřátí vypít také čaj.