REPORTÁŽ: Mikulášské házenkářské odpoledne v Kopřivnici se účastníkům líbilo

Klub házené Kopřivnice uspořádal v neděli 10. prosince vydařené Mikulášské odpoledne pro děti i dospělé. V pořadí 17. ročník této akce se ve Sportovní hale Základní školy Emila Zátopka odehrál pod heslem Kdo přijde, ten hraje.

Na programu byly nejprve různé soutěže se sportovní tématikou. Po jejich skončení se mladí házenkáři rozdělili do družstev a zahráli si mezi sebou malou i velkou házenou. Závěrečnou exhibici poté obstaralo utkání rodičů doplněných o několik kopřivnických mládežnických hráčů proti trenérům. V průběhu celého odpoledne probíhala také soutěž rodičů o nejlepší „mňamku“ a vše podbarvila hudební produkce.

Letošní ročník Mikulášské házené byl také součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. Zúčastnilo se ho všech osm mládežnických družstev oddílu, dorazily však i neregistrované děti z řad široké veřejnosti – věkové rozpětí bylo od nejmenších adeptů až po dorostence.

„Děti byly rozděleny rovnoměrně do jednotlivých družstev, soutěžily mezi sebou v různých disciplínách. Všichni zúčastnění kvitovali zábavné aktivity, odlehčenou formou byly pojaty i samotné zápasy a atmosféru zpestřili také tři čerti. Malí i velcí aktéři si vydařenou akci užili dosytnosti a vše proběhlo ve velmi přátelské atmosféře,“ komentoval průběh jeden z organizátorů Jan Martínek.

Každý účastník obdržel věcnou cenu, kterou byla kšiltovka se siluetou házenkáře. Zdarma byly k dispozici také nealkoholické nápoje a mikulášské čokoládové figurky.