REPORTÁŽ: Mostecký maraton stolního hokeje nadchl nováčky i ostřílené borce

V pátek 12. listopadu v 9 hodin ráno hrát začali, přesně o den později končili – 24 hodin stolního hokeje v Mostě vzbudilo na severu Čech opět pořádný zájem, jak mezi hráči, kteří již mají nějakou zkušenost, tak i mezi úplnými začátečníky.

„V tom je náš formát ideální. Když si to chce nováček vyzkoušet a dojde na klasický turnaj, soupeř mu je nalosován. Tak může hned v prvním kole dostat skutečné eso a ani se vlastně nestačí rozkoukat a je vyřazen. U nás je možné se přihlásit třeba ve dvojici s kamarádem, pořádně se s hrou seznámit, zkusit si různé varianty… Každoročně díky tomu máme zájemce o členství v našem klubu a letošek nebyl výjimkou,“ líčil Jakub Hasil z pořádajícího sportovního oddílu Billiard-hockey club Most.

Vyznavači stolního hokeje si mohli vyzkoušet tři jeho druhy: Začínalo se šprtcem v jednotlivcích a následně dvojicích, posléze přišel na řadu air-hockey a ten vystřídal táhlový hokej Chemoplast. Po něm se opět ke slovu až do rána dostal šprtec, o který byl největší zájem. Celkem se za čtyřiadvacet hodin zapojilo 102 hráčů všech věkových i výkonnostních kategorií.

„Jsme moc rádi, že jsme si po roční nucené pauze opět mohli pořádně zahrát a že jsme coby malá asociace nalákali další zvědavce, aby se zapojili. Ti nejlepší si odnesli poháry, ale nejdůležitější bylo, že si všichni akci skvěle užili, bavili se a přitom vládla přátelská atmosféra,“ uvedl Jakub Hasil.

Výsledky 24 hodin stolního hokeje Most – šprtec: Michal Justra (BHC StarColor Most),

šprtec čtyřhra: Jozef a Jan Matuščínovi (BHC StarColor Most), táhlový hokej Chemoplast: Lukáš Doležal (Black Sharks Most), air-hockey: Lukáš Doležal (Black Sharks Most), trofej za nejvíce odehraných her: Vít Kůřil (BHC StarColor Most), nejvzdálenější účastník: Karel Racek (Prague NHL), nejstarší účastníci: Karel Racek (Prague NHL) a Ladislav Hegedüs (BHC StarColor Most) – oba 55 let, nejmladší účastník: Filip Justra (Litvínov) – 4 roky.

Foto: Jakub Hasil, Biliard-hockey club Most