REPORTÁŽ: Na 65. Volejbalové Dřevěnici se představilo 221 družstev – nejvíc bylo těch smíšených

V prvních dvou srpnových víkendech se hlavním městem českého volejbalu stala tradičně Dřevěnice. Na deseti antukových kurtech ve zdejším areálu se uskutečnil za ideálního počasí největší turnaj pod otevřeným nebem ve střední Evropě. Jubilejního, 65. ročníku Volejbalové Dřevěnice se zúčastnilo celkem 221 družstev, což představuje více než 1 500 hráčů a hráček všech výkonnostních kategorií.

Na rozdíl od víkendu 4. a 5. srpna už o týden později nespalovalo aktéry žhnoucí slunce a snesitelnou teplotu občas osvěžil i příjemný větřík. V sobotu zamířilo na opět vzorně připravené kurty k volné soutěži 36 ženských a 38 mužských týmů.

„Soutěžilo se ve skupinách po čtyřech družstvech, u mužů byly navíc dvě pětičlenné skupiny. Zápasy se hrály na dva vítězné sety, od semifinálových skupin už jen na jeden set. Hrací program se znovu natáhl až do večerních hodin, závěrečné duely se tak dohrávaly za umělého osvětlení,“ uvedl Václav Nidrle, ředitel soutěžního úseku Volejbalové Dřevěnice.

Konečné pořadí soutěže žen: 1. Dnes podruhé, 2. Bacardi, 3. Růžové bublinky, 4. Chabařovice, 5. Šílený stádo, 6. Lazaret. Konečné pořadí soutěže mužů: 1. Sklenařice, 2. Chabařovice, 3. Dukla Liberec A, 4. Tesla Brno, 5. VK Jirkov, 6. Žací traktůrky bohuliby.

V neděli už na účastníky čekala oblíbená soutěž smíšených družstev – každý mix tvořili čtyři muži a dvě ženy. Proti minulým ročníkům se tentokrát naopak nekonala otevřená soutěž mužů.

„Tato kategorie běžela vždy souběžně se soutěží mixů s tím, že jsme mužům povolovali hru v obou soutěžích a snažili se jejich program synchronizovat se zápasy mixů. Počet mužských týmů však postupně ubýval až na loňských. Většina z těchto celků byla navíc v podstatě identická s výběry, které hrály o den dříve. Proto jsme se rozhodli sobotní soutěže zcela otevřít všem týmům žen i mužů, ať už byly složené z registrovaných hráčů, nebo z amatérských nadšenců. A vůbec nejoblíbenější kategorie – smíšená družstva – si zaslouží, abychom se jim exkluzivně věnovali v neděli,“ vysvětlil Václav Nidrle.

V mixech se tradičně představila družstva s nejroztodivnějšími názvy. Například postupující šestnáctka ze skupin se prezentovala jako: Údolí sviní, Řezňové, Beránci, Liboví bůčci, Pošli ho tam, Máma Brejchová, Vytahaní trpaslíci, Beny je bůh, Tvůj táta, Do tyče, Vesmír, Ananas, Pedokníři, Vždycky rovně, Ninja, Káti papír.

V kategorii smíšených družstev nastoupilo 53 týmů a konečné pořadí bylo následující: 1. Beránci, 2. Káti papír, 3. Ninja, 4. Tvůj táta, 5. Pedokníři, 6. Liboví bůčci.

Letošní, 65. ročník Volejbalové Dřevěnice se uskutečnil pod záštitou Českého olympijského výboru.