REPORTÁŽ: Na běh osvětlenými ulicemi Tábora se vydaly i tříleté děti

Ve čtvrtek 4. října se osvětlenými ulicemi Tábora prohnalo 354 běžců od tří let až po dospělé. V pořadí 44. ročníku Večerního běhu Táborem tentokrát přálo počasí, a tak zejména účast školáků z města i jeho okolí byla početná. S výjimkou čtyřiadvaceti dospělých se na startovní čáru postavily výhradně děti.

„Počasí bylo pro běžce ideální – hlavně pro to, že proti loňsku chyběl vydatný déšť a silný vítr. Tradičně nejbouřlivější atmosféra provázela kategorii, v níž nastoupili předškoláci a žáci prvních tříd. Vidět v akci tříleté ratolesti vyvolávalo nejen povzbuzování a potlesk rodičů či prarodičů, ale u mnohých také slzičky dojetí. Také ostatní účastníci i diváci si akci patřičně užili,“ uvedl Zdeněk Krátký, manažer Jihočeské krajské organizace České unie sportu a jeden z organizátorů akce.

Trasa hlavního závodu o délce jednoho kilometru vedla tradičně od Střední zemědělské školy na náměstí T. G. Masaryka ulicí Dobrovského a třídou 9. května k Palcátu, kde byla otočka, k Obchodnímu domu Dvořák. Dále pokračovala ulicemi Erbenovou, Smetanovou a Kollárovou až do prostoru startu a cíle na náměstí T. G. Masaryka.

Účastníci mladších věkových kategorií však absolvovali zkrácenou trasu ulicí Dobrovského a třídou 9. května směrem k Obchodnímu domu Dvořák, kde je čekala otočka, a po hlavní třídě poté zamířili zpět do prostoru cíle. Každou kategorii doprovázely starší děti na kolech a ukazovaly aktérům správnou cestu.

„Každý, kdo doběhl do cíle, obdržel nějakou drobnost. Kromě diplomu také cukrovinky, pastelky nebo vodovky. Ti, co se umístili na stupních vítězů, dostali nejčastěji sportovní potřeby, tašky či batohy. Všichni poté slíbili, že za rok se Večerního běhu Táborem zúčastní znovu,“ řekl Zdeněk Krátký.

Pořadateli akce kromě České unie sportu jsou také město Tábor, Dětský dům mládeže Tábor a Asociace školních sportovních klubů Tábor.