REPORTÁŽ: Na Českotřebovské piruetě se představily dvě stovky krasobruslařů

Víkend 19. a 20. února se ve východních Čechách nesl ve znamení nejpůvabnější disciplíny zimních sportů. Na 4. ročník Českotřebovské piruety se sjelo více než dvě stě krasobruslařů z celé České republiky.

„Celý loňský rok v tuzemsku proběhl bez toho, že by měli závodníci možnost vzájemné konfrontace. Až letos v říjnu se opatrně začínaly rozbíhat soutěže, stále v atmosféře velké nejistoty – sportovec předvedl jízdu, dostal igelitku s cenou a diplomem, načež musel halu opustit. Až zpětně si pak napsal na diplom umístění… I my jsme do posledních chvil bojovali s karanténami a odhláškami, takže jsme máloco mohli připravit v předstihu. Sice jsme se tedy pořádně zapotili, ale ještě že to šlo,” popsala hektické dění Jana Hůlková z pořádajícího Krasobruslařského klubu Česká Třebová.

Sobota na zimním stadionu patřila atletům registrovaným v rámci Českého krasobruslařského svazu. V neděli pak v rámci Brusličky dostali příležitost i ti, kteří měli oddílovou příslušnost, avšak dosud ne takovou výkonnost, aby se účastnili svazových klání. Typicky se jednalo o talentované bruslaře, kteří začínali později nebo mladé naděje.

„Netypicky jsme v sobotu měli silně obsazenou chlapeckou kategorii. Klukům většinou stačí přijet a berou medaile, my jich měli šest. Jeden přitom svou jízdu pokazil, tak si dal v neděli opakovačku, i proto, že startovaly jeho sestry, a konečně se mohl těšit z úspěchu,” uvedla Jana Hůlková.

Výsledky 4. ročníku Českotřebovské piruety – adult B: 1. Dagmar Knížetová (KK Chomutov) 24,91 bodu, 2. Hana Horáková (KK Orlová) 24,00, 3. Jan Lukeš (USK Praha) 23,45, juniorky – sobota: Andrea Austerová (KK Havířov) 35,62 bodu, žáci – sobota: David Kodys (HC Ledeč nad Sázavou) 25,90 bodu, žačky – sobota: Lucie Lounková (VSK Technika Brno) 34,82 bodu, juniorky – neděle: Monika Fialová (KK Poděbrady), žačky C – neděle: Amálie Vachtová (KK Poděbrady).

Foto: KK Česká Třebová

Kompletní výsledky na: czechskating.org