REPORTÁŽ: Na Noční pochod na Milešovku vyrazilo 555 pochodníků

V pátek 6. listopadu se uskutečnil jubilejní, 50. ročník Nočního pochodu na Milešovku. Na trať netradičního pětadvacetikilometrového výšlapu na nejvyšší horu Českého středohoří se letos vydal rekordní počet turistů.

Milesovka

„Pravidelně se pochodu účastní kolem čtyř stovek pochodníků. Tentokrát jsme byli trochu zaskočeni, když se na vrchol vydalo rekordních 555 zájemců. To z jubilejního ročníku udělalo přímo magickou akci. Jsem rád, že nám počasí přálo a že se akce vydařila a líbila,“ řekl hlavní organizátor Tomáš Tkáč.

Pochod začínal ve vestibulu sportovní haly Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně Ústí nad Labem, kde probíhala prezentace. Účastníci si mohli při výstupu na vrchol vybrat ze dvou tras. Na vrcholu Milešovky se nacházelo kontrolní stanoviště a také občerstvení. Cíl trasy byl ve Rtyni nad Bílinou, v restauraci u Potoka. Odtud se pak účastníci vraceli zpět do Ústí nad Labem vlakem nebo autobusy.

„K 50. ročníku pochodu jsme nechali vyrobit originální trička s motivem této akce. Původně jsme plánovali, že je budeme zájemcům prodávat za symbolickou cenu, ale bohužel se nám nepovedlo zajistit dostatečnou finanční dotaci, a tak jsme museli trička prodávat za plné ceny. I tak se všechna prodala,“ pochvaloval sil Tomáš Tkáč.

Noční pochod na Milešovku pravidelně pořádá Katedra tělesné výchovy a sportu Pedagogické fakulty UJEP, odbor Klubu českých turistů USK Slavie, TJ Chemička a TJ Lokomotiva Ústí nad Labem. Od roku 2002 je současně označována jako Memoriál Hany Vocáskové.

Milešovka II Milešovka III