REPORTÁŽ: Na opočenském karnevalu volil Červenou Karkulku dokonce i vlk

Tradiční tečkou za sezonou na zimním stadionu v Opočně na okrese Rychnov nad Kněžnou  je dětský karneval,  který pořádal HC Opočno ve spolupráci s městem a DJ Lukinem. Na ledě se objevilo 90 masek, diváků přišlo přes 150.

Opočno 4

Celé odpoledne panovala na zimním stadionu i v ochozech příjemná atmosféra. „Pro děti jsme měli připravený pestrý program, který se opět povedl. Proti loňsku bylo sice o něco méně masek, ale zase to mělo výhodu, že na jednotlivých stanovištích se dlouho nečekalo a celé odpoledně mělo spád,“ řekla organizátorka Jana Řeháková.

Na ledové ploše byla řada zajímavých stanovišť – např. střelba pukem na branku, slalomová dráha, sbírání míčků, lovení udicí, zároveň se uskutečnila řada bruslařských dovednostních a rychlostních soutěží. Děti si z nich odnesly řadu sladkostí.

O dobrou atmosféru se svým moderováním už popáté postaral Lukáš Stančík alias DJ Lukino, který v Opočně už tradičně zahajuje letní sezonu na koupališti a uzavírá zimní sezonu na ledě:  „Pro děti pořádám programy rád – jsou komunikativní a soutěživé, užijeme spoustu legrace. Loučení se zimou na ledě  je dobré. Všichni si na bruslích zahrají a zasoutěží, panuje při tom vynikající atmosféra“.

Ke karnevalu patří i tradiční a oblíbené vyhodnocení masek. Letos mezi nejvyvedenějšími patřily Klaun, Indiánka, Upír, Červená Karkulka, Kravička, Ovečka, Čarodejnice, Pirát, Mušketýr a Krokodýl. Tento výběr vzešel z hodnocení poroty ve složení Vlk, Zajíc, Kočka a Kuře. Nejhezčí masky si odnesly dárkové tašky, tři absolutně nejlepší pak hodiny.

Opočno1 Opočno2 Opočno3 Opočno4 Opočno5 Opočno6