REPORTÁŽ: Na Příbramském půlmaratonu se sešly zástupy zájemců o štafety

Středočeská Příbram ožila v neděli 11. června sportem, když si stovky vyznavačů běhu daly sraz v čerstvě zrekonstruovaném sportovním areálu Nový rybník v Příbrami, aby se zapojily do sedmého ročníku Příbramského půlmaratonu. Na akci, jež byla součástí projektu Tipsport Sportuj s námi i Brdského běžeckého poháru si přitom na své přišli nejen vytrvalci tělem i duší, avšak i rekreační běžci, děti a začínající nadšenci.

Přivítali jsme 77 půlmaratonců, 50 čtyřčlenných štafet a kolem 200 dětí. K tomu si řada nováčků mezi běžci vyhlédla náš fitness běh na 2,6 kilometru, až nás velký zájem překvapil. Štafety jsou u nás hodně populární, protože v týmu účastník často hecne vzdálenost, na kterou by si jinak netroufl. Tady je ale s přáteli nebo kamarády z práce, vzájemně se motivují a je to moc pěkné. Navíc nám přálo počasí, svítilo celý den sluničko, ale do toho pofukovalo, což je pro běh ideální,“ popsal Petr Švarc z pořádajícího TriKlubu Příbram.

Denní program zahájily od 9 hodin dětské závody, kdy se junioři představili na tratích od 200 metrů pro nejmenší do pěti let po tři kilometry v případě dorostenců. V 11,30 hodin vyrazili do boje půlmaratonci, následně fitness běžci a štafety. Organizátoři museli čelit jedné drobné komplikaci, a to uzávěrce mostku na tradičním závodním okruhu. To se však nakonec ukázalo být přínosem. Běžci se otáčeli okolo vyznačené kóty a mířili zpět, tudíž se na trase potkávali, měli přehled jeden o druhém a navzájem se podporovali.

Rozhodně to ještě přispělo už tak skvělé atmosféře, stejně jako spousta fanoušků, která s námi přišla souboje sledovat. Máme tu krásný areál s veškerým zázemím, tak si to všichni moc užili. Měli jsme moc vtipného speakera, takže bylo o zábavu postaráno i v tomto smyslu. Ti nejlepší se dočkali pěkných věcných cen, dětem jsme rozdali diplomy a drobné odměny a každý odcházel s originální pamětní medailí,“ uzavřel Petr Švarc.

Výsledky 7. ročníku Příbramského půlmaratonu – půlmaraton (muži absolutně): 1. Petr Švarc (TriKlub Příbram) 1:25:13 h, 2. Martin Romajzl (Příbram) 1:26:45, 3. Marian Valek (Jince) 1:27:04, půlmaraton (ženy absolutně): 1. Lenka Šatavová (Višňová) 1:29:51 h, 2. Anna Karasová 1:30:31, 3. Natálie Skalková 1:42:56, štafety 4 x 5,7 km: 1. Luky Training Group 1:17:06 h, 2. FBC Žraloci Příbram 1:23:25, 3. Elita Národa 1:37:05, školní štafety 4 x 5,7 km: 1. Páťáci – ZŠ 28. října 1:37:08 h, 2. Gymnázium Příbram – Atlasáři (STS Chvojkovice Brod „B“) 1:41:23, 3. Vocinovo Chrti 1:41:42.

Foto: Petr Butzke