REPORTÁŽ: Na start vánočního závodu Plave celá rodina se postavil rekordní počet týmů

Originální plaveckou besídkou oslavili plavci ve Strakonicích blížící se vánoční svátky. V pondělí 21. prosince se zde uskutečnila tradiční Vánoční cena v plavání. Plavecká akce, která se každoročně pořádá již po několik generací, zaznamenala historicky rekordní počet startujících družstev v rodinném závodu Plave celá rodina.

Vanocni_cena

„Jsem maximálně spokojená. Do rodinného závodu se přihlásilo padesát týmů, což je historicky nejvyšší číslo,“ neskrývala spokojenost s úsměvem Andrea Chládková, předsedkyně pořádajícího plaveckého oddílu TJ Fezko.

Štafetový závod na 3 x 25 metrů volným, tj. jakýmkoliv způsobem, byl určen pro družstva, která tvoří zástupci alespoň dvou generací v rámci jedné rodiny. Z vítězství se radoval A-tým klanu Chládkových. Na druhém místě doplavali Křešničkovi a bronzová příčka patřila Fügnerovcům. Vítězové si odnesli diplomy a dorty s originálním motivem plavecké štafety.

Před závodem rodin se uskutečnily plavecké závody několika kategorií v různých plaveckých stylech, do nichž se zapojilo 150 plavců z domácího oddílu plavání a vodního póla TJ Fezko Strakonice a jejich řady ještě rozšířily děti z oddílu potápěčů. Celkově se odplavalo asi 200 startů v závodech na 25 metrů prsa, 50 metrů a 100 metrů volným způsobem,“ informovala Andrea Chládková.

Nejlepší tři závodníci v jednotlivých kategoriích získali medaile a sladké odměny. Všechny děti si navíc odnesly živého kapra. Nejmladším plaváčkem letošního ročníku se stal Kryštof Bouček, narozený 2011, a nejstarší závodnicí pak byla Jana Chládková (1943).

„Na závěr vánoční ceny bazén tradičně zhasl a děti plavaly se svíčkami, což ještě více navodilo vánoční náladu. Byla tu skvělá atmosféra a jsem přesvědčená, že se akce všem příchozím líbila,“ doplnila Andrea Chládková.

Výsledky najdete zde.

Vanocni_cena_start Vanocni_cena_2015_45 Vanocni_cena_2015_nejmladší závodník