REPORTÁŽ: Na taneční cestu kolem světa se s dětmi vydalo 200 diváků

Ti, kdo mají v oblibě moderní tanec, dobře vědí, že se vyplatí vyrazit na tradiční vystoupení dětských a dospívajících frekventantů taneční školy Danceway. Ta jej už několik let pořádá v prosinci a následně v lednu v Salesiánském divadle v pražských Kobylisích. Výjimkou nebyl ani letošní 24. leden, kdy do hlediště dorazilo 200 diváků, aby se pokochali pohybovými kreacemi.

V tematickém představení nazvaném Flying Around the World se na divadelních prknech postupně představily všechny věkové kategorie, které Danceway sdružuje. Benjamínky byly teprve čtyřleté děti, na řadu se dostali školáci, dospívající mládež, ale i šikovná skupinka rodičů, kterou pro ladný pohyb na parketu nadchly právě jejich ratolesti. Všichni společně – jak název vystoupení napovídá – zavedli diváky v hledišti na cestu do dalekých krajin.

„Jak vyprodaná prosincová premiéra, tak i lednové představení se setkaly s nadšeným ohlasem diváků. V hledišti byli přítomní jak příbuzní vystupujících, tak také veřejnost. Společně vytvořili dětem perfektní atmosféru. Všechny reakce, které nám na letošní představení přišly, byly nesmírně pozitivní,“ neskrývala po velkolepém programu skvělou náladu Adéla Bučková, která vymyslela pro dětské tanečníky choreografii večera.

„Dětem se věnujeme dlouhodobě a tradiční vystoupení není jedinou aktivitou, kterou pro ně pořádáme. Teď nám sice naplno vypukne soutěžní sezona, ale už nyní se mohou všichni mladí tanečníci těšit na červen, kdy chystáme Danceway Party. Jedná se o akci naší taneční školy, kde bude spousta soutěžních aktivit pro děti, vlastně to je takový dětský den,“ prozradila Adéla Bučková.