REPORTÁŽ: Na turnaji barevného minivolejbalu v Kojetíně se představili hráči ze tří krajů

V neděli 28. ledna se ve sportovní hale v Kojetíně sešlo přes 160 dětí, aby změřily své síly v mládežnickém turnaji barevného minivolejbalu určeného pro všechny zájemce ve věku od šesti do dvanácti let. V pěti barevných kategoriích se utkalo sedmdesát týmů ze tří krajů – Olomouckého, Zlínského a Jihomoravského.

„Turnaj proběhl hladce. Z původně přihlášených družstev se tři kvůli nemoci odhlásily, ale i tak se během dne na palubovce vystřídalo 165 dětí z dvanácti oddílů a tří krajů. Nejúspěšnější byli celkově mladí volejbalisté z Kroměříže,“ uvedl Tomáš Sedláček, jeden z organizátorů akce z SK Kojetín.

Nejpočetněji zastoupená byla oranžová kategorie (8–9 let), v níž se sešlo 21 týmů. Devatenáct družstev bojovalo o vítězství v červené kategorii (9–10 let), ve žluté (6–7 let) nastoupilo sedmnáct celků, v modré (12 let) soutěžilo devět družstev a čtyři týmy absolvovaly zelenou kategorii. Výběry (11 let).

„Na dvanácti kurtech se během dne odehrálo přes 400 zápasů. Dopoledne se ve dvou nejmladších kategorie stihlo za tři hodiny 210 utkání a odpoledne pak za stejnou dobu také shodný počet zápasů starších dětí. Všichni účastníci za své výkony obdrželi účastnické listy a drobné odměny, vítězové jednotlivých kategorií navíc získali diplomy, medaile a sošky volejbalistů,“ řekl Tomáš Sedláček.

Pořadatelé akce si odpočinou jen na chvíli a hned se pustí do přípravy dalšího turnaje barevného minivolejbalu, který se uskuteční ve druhé polovině dubna.