REPORTÁŽ: Na unikátní Burze sportu řádili třeťáci všech chebských škol

ChebČtvrtek 4. září patřil v Chebu sportu ve všech podobách. Moderní multifunkční areál Poohří zaplnilo 320 žáků 3. tříd všech osmi chebských základních škol, kteří v rámci prvního ročníku Burzy sportu pronikali do tajů nejen klasických, ale také nových adrenalinových disciplín.

Ojedinělou akci, která se stala také součástí projektu České sportovní unie „ČUS Sportuj s námi“, zorganizovala Sportovní unie Chebska ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů, městem Cheb a Domem dětí a mládeže Cheb. V úvodu pozdravil všechny malé účastníky starosta města Pavel Vanoušek.

„Cílem Burzy sportu bylo přivést školáky k aktivnímu pohybu a pravidelnému sportu. V jejím průběhu se seznámili se třinácti sportovními odvětvími a většinu z nich si také sami vyzkoušeli. Tentokrát nešlo o vítězství, ale o správnou motivaci dětí. Žáci každé školy měli trička stejné barvy, což zvyšovalo jejich pocit sounáležitosti,“ říká Miroslav Sabadin, sekretář Sportovní unie Chebska.

Burza sportu, ChebBurza sportu, ChebDSC05854DSC05777

V dopoledním programu čekaly na účastníky soutěže v atletice, fotbalovém slalomu a střelbě na branku, gymnastice, vybíjené, minigolfu a lanovém centru. Odpoledne si vyzkoušely discgolf, softbal, cyklistiku, rádiový orientační běh, vodáctví, horolezectví a stolní tenis. Na závěr si ještě společně zatancovali na diskotéce.

„Premiéra chebské Burzy sportu se mimořádně vydařila – a nejen kvůli počasí. Nikdo se nenudil a vidět bylo nasazení i krásné výkony. Nikdo také neodešel domů s prázdnou. Školáky jsme za jejich snahu ocenili nejen medailemi, ale také létajícími talíři, švihadly a míči. Na odpolední program už dorazili i jejich rodiče. A děti, které některý z druhů sportu zaujal, obdržely přihlášky, aby se zapsaly do příslušného oddílu,“ dodává Miroslav Sabadin.

Burza sportu, Cheb  Burza sportu, Cheb DSC05847Burza sportu, Cheb