REPORTÁŽ: Nejlepší na veslařských trenažérech v Hodoníně byl Podrazil

Veslařský klub Hodonín uspořádal v pátek a v sobotu 17. a 18. února soutěž ErgoShow 2017, jejíž součástí byl také souboj o tituly v mezinárodním mistrovství České republiky na veslařských trenažérech. Akce se zúčastnilo 803 závodníků všech věkových kategorií – od žactva až po seniory.

trenažéry

ErgoShow byla součástí projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. Závodů se zúčastnili i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček.

Titul mistra republiky obhájil Jakub Podrazil z pražské Dukly. Navázal tak na svůj loňský triumf z Neratovic, když využil toho, že se soutěže nezúčastnil současný nejlepší český veslař Ondřej Synek. Mezi ženami se při absenci Miroslavy Topinkové z vítězství radovala Pavlína Žižková z Olomouce. Kategorie lehkých vah ovládli Lukáš Babač ze Slovenska a Zuzana Nečasová z Brna.

Zajímavý průběh nabídly také ostatní kategorie. Mezi handicapovanými veslaři zajel český rekord do 15 let Waldemar Kubíček z Českých Budějovic (4:49,6 min.). Síly změřil i účastníci dorostenecké a juniorské kategorie, kde skvělým časem 6:08,8 min. zaujal Vítek z ASK Hamr. Nejstarším účastníkem Václav Zoubek (ročník narození 1944) z VK Smíchov.

Vůbec poprvé u nás se uskutečnily závody ve čtyřkách – čtyřech propojených ´slajdech´ –v úseku na čtyři minuty. Tenhle formát měl u diváků veliký ohlas a naznačil možnou cestu, kterou by se halové veslování mohlo ubírat. V nejprestižnější kategorii mužských čtyřek vyhrála posádka maďarské University of Széchenyi István, která dosáhla vzdálenosti 1 246 metrů,“ uvedl člen organizačního výboru Filip Dítě.

Ergoshow 2017 nabídla opravdu pestrý program, náročný sled jednotlivých závodů zvládli pořadatelé na jedničku. Kategorie žáků si to rozdaly v trojboji, který tvořily jízda na trenažéru, člunkový běh a Jacíkův test. Sedm základních škol vyslalo do boje dvacetičlenné týmy a na dvacetikilometrové distanci byla nejrychlejší slovenská ZŠ Vajanského. Osm posádek tří středních škol čekala čtyřkilometrová trať, absolutní vítězem se stala posádka 1. C Střední průmyslové a umělecké školy Hodonín. Pivovar Mazák ovládl štafetový závod na dvacet kilometrů, který absolvovaly desetičlenné posádky, v nichž musely být dvě ženy.

„Zpestřením byl dvojboj celebrit, pro něž jsme připravili hru zvanou rybičky, což je zábavná forma veslování na trenažéru a biatlonový trenažér. Vyhrál vítěz loňské Zlaté tretry v běhu na 1 500 metrů Filip Sasínek, na děleném druhém místě skončily stolní tenistka a účastnice posledních dvou letních olympiád Iveta Vacenovská a juniorská mistryně světa ve veslování z roku 2002 na čtyřce Michaela Migotová,“ doplnil Filip Dítě.

Výsledky Mezinárodní mistrovství České republiky ve veslování na trenažéru –  muži: 1. Podrazil (Dukla Praha) 5:46,9, 2 min.. Ouředníček 5:53,0, 3. Melichar (oba Slavia Praha) 5:55,3, muži – lehká váha: 1. Babač (SR) 6:08,9, 2. J. Vetešník 6:13,3, 3. Vraštil (oba Dukla Praha) 6:14,6.

Ženy: 1. Žižková (VK Olomouc) 6:57,6 min, 2. Flamíková (ČVK Pardubice) 7:04,7, 3. L. Žabová (Slavia) 7:07,2, ženy – lehká váha: 1. Nečasová (LS Brno) 7:25,7, 2. Neuhortová (Vajgar Jindřichův Hradec) 7:32,7, 3. Nováková (Slavia Praha) 7:33,4.

Další podrobnosti na www.ergoshow2017.cz.

 

trenažéry01 trenažéry1 trenažéry2 trenažéry4 trenažéry8 trenažéry9