REPORTÁŽ: Nejpovedenější kostým Dámské jízdy představil přestrojený muž

V neděli 4. března se v běžeckých stopách na Božím Daru proháněly dámy v kostýmech. Uskutečnil se zde 15. ročník originálního lyžařského závodu – Dámská jízda 2018. Netradiční akce, která má za cíl vytáhnout ženy od každodenních povinností a nabídnout jim zajímavou pohybovou aktivitu, si nenechala ujít rovná stovka dam.

„Letošní setkání se vydařilo přímo báječně. Počasí nám přálo a sněhové podmínky byly také dobré. Dámy absolvovaly připravenou závodní trať na lyžích. Tématem tohoto ročníku byla první republika a opět účastnice nezklamaly. Připravily si opravdu krásné kostýmy,“ zhodnotila průběh Jitka Peřina, hlavní organizátorka akce z LK Slovan Karlovy Vary.

Dámské jízdy se zúčastnila rovná stovka startujících – 85 žen a 15 holčiček. „Bohužel jsme tentokrát neobsadili kategorii slečen, neboť jsme vybrali termín, který se kryl s jinými mládežnickými závody. A dívenky to nakonec trochu oplakaly. Slíbila jsem, že příští rok uspořádáme dámskou jízdu opět až na konci března,“ uvedla Jitka Peřina.

Po dojetí poslední závodnice proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků a samozřejmě byl vyhlášen i nejpovedenější kostým. „Vítězným kostýmem byla ´Dafné´. To, čemu ostatní účastníci dlouho nevěřili, se potvrdilo při odmaskování – byl to převlečený muž. A i když se jinak jedná o zcela ženský závod, udělili jsme statečné ´Dafné´ vyjímku,“ doplnila Jitka Peřina.

Organizátoři již mají jasno i s tématem 16. ročníku. Koncem března 2019 se na Boží Dar vrátí období pravěku.