REPORTÁŽ: Noční desítka v Jihlavě se těšila velkému zájmu

Sotva se začalo sobotní odpoledne 25. března schylovat k večeru, začalo ožívat nábřeží řeky Jihlavy ve stejnojmenné metropoli Vysočiny. Opět po roce se sem vrátil populární běžecký závod Noční desítka, který se uskutečnil letos poosmé. Účastníci se mohli zapojit do hlavního závodu, ale nechyběla ani poloviční distance a doprovodné dětské běhy.

Největší zájem byl jako tradičně o desítku, na niž vyběhlo 150 závodníků. Pětku si vybralo dalších 54 borců a k tomu se zapojilo také 60 dětí. Perfektně nám vyšlo počasí, sice v pozdějších hodinách foukal vítr, ale jinak zavládlo pravé jaro a dokonce se to obešlo i bez deště, spadlo jen pár kapek,“ popsal Pavel Hotař z pořádající organizace Pteam sport.

Vyznavači běhu si dali sraz od 17 hodin u jihlavské haly TJ Start. Odtud se nejprve do svých klání vydávaly od 18,30 hodin děti a posléze je následovali ve 20 hodin dospělí. Ti si mohli zvolit absolvování jednoho či dvou pětikilometrových okruhů. Zapojily se rovněž čtyři dvoučlenné štafety. Nového vítěze Noční desítka nepoznala, z triumfu se radoval jako před rokem David Vaněk. Mezi ženami přesvědčivě zvítězila Klára Kubínová.

Od začátku vše probíhalo bez zádrhelů, závodníci si pochvalovali atmosféru a i my pořadatelé si to užili. V dětských kategoriích jsme odměnili všechny zapojené, kteří si tak odnesli pamětní medaili, něco na zub a drobnou odměnu. Mezi dospělými jsme ceny rozdělili vždy mezi tři nejlepší v kategorii, k mání byly poukázky, sportovní vybavení i pivo z jihlavského pivovaru Ježek,“ uvedl Pavel Hotař.

Výsledky 8. ročníku Noční desítky – muži A (10 km): 1. David Vaněk (Korela Sports Team) 33:53 min, 2. Vojtěch Bořil (SK Žďárák) 34:33, 3. Marek Páral (SK Žďárák) 34:35, ženy A (10 km): 1. Klára Kubínová 43:40 min, 2. Kateřina Frycová 48:12, 3. Andrea Vaňková (Korela Sports Team) 52:51.

Kompletní výsledky: ptime.cz