REPORTÁŽ: Nordic Walking Tour 2017 pokračovala prvomájovým „průvodem“ po unhošťských mlýnech

Osmý ročník Nordic Walking Tour pokračoval svým třetím zastavením, které již tradičně vedlo na 1. máje z Unhoště překrásným údolím Černého potoka kolem starých mlýnů. Křivoklátskými lesy vycházely stovky účastníků na několik tras různých obtížností.

Od časných ranních hodin přicházely na fotbalové hřiště TJ Unhošť skupiny zájemců o vycházku s nordic walking holemi. Spolu se startovním jim organizátoři vydávali občerstvení na cestu a drobné pozornosti od partnerů akce. Po instruktáži a nezbytné rozcvičce vyrazily skupiny chodců za doprovodu zkušených instruktorek Lídy Brťkové a Ivy Černíkové na trasy o délkách od 6 do 14 km. Na značených trasách čekala účastníky řada zajímavých míst a zastavení, zaniklé staré mlýny, přírodní a kulturní zajímavosti.

„V odpoledních hodinách se příjemně unaveni, plni dojmů vraceli účastníci zpět do prostoru startu, kde byl připraven doprovodný program a výdejna špekáčků, který si mohl každý vlastnoručně opéct na připraveném ohništi. Instruktorky byly opět  připravené zahájit strečink, instruovat a vysvětlovat techniku severské chůze. Následně proběhlo již tradiční losování startovních čísel v bohaté tombole, kde největší radost z výher měly tradičně děti,“ popsal závěr vydařené akce jeden z organizátorů Radovan Douša.

Celou akci připravili členové SK Outdoor a Českého klubu nordic walking. Hlavními partnery akce byli: Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, ProMedicus Home Care Services s.r.o. a Česká unie sportu.

Nordic Walking Tour je celorepublikový projekt, který byl zahájen v roce 2010. Za celou dobu jeho trvání se pod vedením instruktorů Českého klubu nordic walking seznámilo s tímto zdraví prospěšným sportem více než osmnáct tisíc účastníků akcí konaných v různých regionech České republiky.

Více informací na www.skoutdoor.cz, www.cknw.cz a www.nordicwalkingtour.cz.