REPORTÁŽ: Novoroční pochod okolím Hýskova zahájil turistickou sezonu na Berounsku

Milovníci pěší turistiky se podeváté setkali v neděli 1. ledna 2023 na fotbalovém hřišti v Hýskově, aby společně ušli první kilometry v novém roce. Ačkoliv s účastí negativně zahýbala chřipková vlna, přesto se na výpravu do zvlněné krajiny lemující řeku Berounku vydaly bezmála dvě stovky pochodníků.

Počasí bylo velice příznivé, po republice padaly teplotní rekordy a nikdo tak za chůze nemrznul. Zapojily se všechny věkové kategorie, možnost zahájit nový rok zdravým pohybem si nenechaly ujít rodiny s dětmi i kočárky, stejně jako senioři. Největší zájem přitom byl o střední distanci,“ uvedl Ludvík Herejt z pořádajícího sportovního oddílu FK Hýskov.

Návštěvníci si mohli vybrat ze tří pečlivě vyznačených tratí. Nejkratší, tříkilometrová vedla okolo Hýskova, střední, šestikilometrová už zavedla poutníky do přilehlých kopců, konkrétně na Krkavčí horu. Nejdelší, desetikilometrová už obnášela mít poměrně dobrou fyzičku, z údolí ze Stradonic zamířila pěkně zostra do svahu nad nimi.

Postupem času se opět všichni setkali na fotbalovém hřišti, kde zábava pokračovala v pohodové a kamarádské atmosféře. Opékaly se buřty, nechyběl teplý čaj i něco ostřejšího pro dospělé. Každý, kdo se zapojil, si pak domů odnesl pamětní list za účast. Všichni říkali, že už se těší na nadcházející, jubilejní ročník, tak abychom pomalu začali s přípravami,“ usmíval se Ludvík Herejt.