REPORTÁŽ: Novoveský přespolák si nenechala ujít ani hvězda NHL

U jezera Čtverec, kde mají základnu kanoisté z nedaleké Ostrožské Nové Vsi, bylo v sobotu 1. dubna živo a veselo. Uskutečnil se zde 46. ročník závodu Novoveský přespolák, v jehož rámci se mohou sportovci tradičně zapojit hned ve třech odvětvích – pádlování na vodě, přespolním běhu a šplhu po dřevěné tyči.

V odpoledních hodinách se vyskytl déšť, který zkomplikoval soutěž ve šplhu, jinak se ale dařilo. Zapojených 183 účastníků znamenalo dorovnání rekordu z roku 2019. Největší zájem byl tradičně o vodácké soutěže a běh, do příštího roku zvažujeme, že doplníme ještě čtvrtou disciplínu, kterou by se mohl stát vrh koulí,“ uvedl Vít Pjajčík z pořádajícího sportovního oddílu Ostrožská Nová Ves – canoe, jenž na sklonku loňského roku oslavil již 65 let existence.

Program u Čtverce začal od sobotního rána – nejprve rozplavbami, aby se průběžně přelil nejprve ve 13 hodin ve šplh a ve 14 hodin v běh. Ten si nenechal ujít ani někdejší hráč Columbusu Blue Jackets, hokejista Jaroslav Balaštík. Zajímavými osobnostmi se to na startu jen hemžilo. Podívat se přišel Zdeněk Krpata za Český svaz kanoistů, nestor novoveské kanoistiky Ludvík Ondračka, bývalý prvoligový gólman a dědeček fotbalových bratří Michala a Lukáše Sadílkových Antonín Jurásek, sportovní ředitel FC Slovácko Petr Pojezný a řada vycházejících kanoistických nadějí, místní fotbalisté i jedna gymnastka.

Atmosféra byla fantastická, náš dobrovolnický tým tradičně pomáhá v létě při mezinárodním mistrovství Moravy, nepostrádá tedy zkušenosti, a tak vše běželo hladce. K tomu se velké pozornosti těšily skvělé palačinky, které jedna z přítomných maminek dělala ve stánku. Ceny těm nejlepším přijela předat starostka obce Jaroslava Bedřichová,“ popsal Vít Pjajčík.

Novoveský přespolák 2023 – nejrychlejší kanoista: Ondřej Neradil (Kanoistika Přerov), nejrychlejší kanoistka: Sofya Palashavets (LS Brno), nejrychlejší kajakář: Ondřej Hirsch (Kanoistika Kojetín), nejrychlejší kajakářka: Laura Csomová (Kanoistika Přerov), nejrychlejší minikanoista: Jindřich Prokeš (Kanoistika Kojetín), nejrychlejší minikajakář: Alexandr Gabrhel (TJ Ostrožská Nová Ves), nejrychlejší minikajakářka: Anna Řihošková (Kanoistika Kojetín), nejrychlejší šplhounka: Tereza Studničková (TJ Ostrožská Nová Ves), nejrychlejší šplhoun: Cyril Slezák (LS Brno), nejrychlejší běžec: Petr Bachan (AK Olomouc), nejrychlejší běžkyně: Tereza Fusková (AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště), nejmladší účastník: Lukáš Pochylý (4 roky).

Foto: Kateřina Pjajčíková