REPORTÁŽ: Obrataňské okruhy o Bílé sobotě si prošlapalo přes 400 pochodníků

Na Bílou sobotu 15. dubna se v Obratani na Pelhřimovsku a jeho okolí uskutečnil tradiční turistický pochod Obrataňské okruhy.

I když bylo chladno a ráno i zapršelo, sešlo se přes 400 účastníků. Všichni byli s průběhem akce spokojeni, navíc se po cestě nikdo neztratil a všichni v pořádku došli do cíle,“ uvedl Miroslav Holub z pořadatelského oddílu SK Obrataň.

Pro příchozí připravili organizátoři tři tradiční okruhy na 10, 20 a 35 kilometrů. Na jednotlivých trasách byla připravena kontrolní stanoviště a samozřejmě nechyběly ani restaurace a hospůdky k potřebnému občerstvení.

Nejpočetnější průvod 279 turistů se vydal na nejkratší úsek, dvacetikilometrový okruh obešlo 104 účastníků a ten nejdelší, který zavedl zájemce až k rozhledně na vrcholu Svidníku v nadmořské výšce 739 metrů, absolvovalo 25 pochodníků.

Nejstarším účastníkem byl dvaaosmdesátiletý Bohumil Hlom z Kamenice nad Lipou, nejmladšími dvouletí chlapci Filip Vyčítal z Vídně a Timotej Pražák z Prahy. Nejvzdálenějšími účastníky byla právě rodina Vyčítalova z Vídně.

Startovalo se ze sportovního areálu Základní školy Obrataň, kde všichni účastníci dostali svačinu na cestu a kam se opět na závěr pochodu vraceli. Po dokončení okruhu na úspěšné turisty čekaly pamětní kožené botičky s logem akce.