REPORTÁŽ: Odklad se vyplatil, Novoveský přespolák přitáhl celé rodiny

Původně se měl pětačtyřicátý ročník Novoveského přespoláku uskutečnit v sobotu 2. dubna. Předpověď počasí ale na tu dobu ohlásila návrat zimy v plné polní, takže se pořadatelé rozhodli akci odložit na velikonoční neděli 17. dubna. Bílá sobota je sice trochu vystrašila, jelikož počasí opět zazlobilo, o den později už ale byly podmínky téměř perfektní.

Za odklad jsme rádi, byť tedy na vodě severák vcelku hrozil – i tak jsme ale měli jen dva dva plaváčky. Celkem se v běhu, kanoistice a šplhu zapojilo 153 účastníků, přičemž spousta z nich ve více kategoriích, třeba na vodu se jich vydalo hned 98, do nejpolpulárnějšího běhu a na šplh 42, přičemž časlo šlo o celé rodiny,“ popsal Vít Pjajčík z pořádajícího sportovního oddílu Ostrožská Nová Ves – canoe.

U jezera Čtverec v Ostrožské Nové Vsi čekaly milovníky pohybu hned tři různé aktivity – běh, pádlování po jezeře či šplh na tyči. Každý si přitom mohl zvolit pouze jednu či hned několik disciplín. Na vodě je čekalo od 4000 do 1000 metrů, v rámci běhu pak od 2,5 do 7,5 kilometrů mezi dospělými.

Máme velkou radost, že jsme mohli přivítat sportovce nejen z České republiky, ale také Slovenska, Běloruska a Ukrajiny. Odměny se těm nejlepším dostalo v podobě originálních pamětních medailí, nejlepší v kombinaci běh – voda navíc obdrželi pěkné věcné ceny,“ uvedl Vít Pjajčík.

Výsledky 45. ročníku Novoveského přespoláku – kanoe muži: Anthony Kocman (CZ, KVS Hranice), kanoe ženy: Sofya Palashavets (BLR, LS Brno), kajak muži: Jan Macháček (CZ, Dukla Praha), kajak ženy: Nikola Balcarová (Ostrožská Nová Ves), běh 7,5 km: Petr Bachan (AC Slovácká Slavia Uherské Hradiště), běh 2,5 km muži: Vojtěch Tischer (Ostrožská Nová Ves), běh 2,5 km ženy: Ema Vymazalová (Ostrožská Nová Ves), šplh na tyči muži: Tomáš Cíha (Ostrožská Nová Ves), šplh na tyči ženy: Tereza Studničková (Ostrožská Nová Ves).

Kompletní výsledky na: onv-canoe.cz