REPORTÁŽ: Okolo Zámečku se běhalo navzdory sněhu, dešti a větru

Sníh, déšť, chlad a především silný vítr byli na Apríla hlavními průvodci 34. ročníku Běhu okolo Zámečku v radčickém polesí u Plzně. A přesto ani tato slota neodradila od účasti více než 250 účastníků všech věkových kategorií.

„I když počasí bDSC_5944ylo spíš zimní, akce se vydařila a všichni závodníci si ji užili. Sněhové krupičky a později i liják provázel zejména hlavní mužskou kategorii. Naopak – při startech nejmenších dětí se obloha smilovala a dokonce se na ní ukázalo sluníčko. A tak nejtěžším soupeřem byl asi vítr,“ popsal podmínky, v nichž se oblíbený závod letos uskutečnil, ředitel závodu a sekretář pořádající TK JASO Plzeň Karel Sopr.

Radčické polesí zvané Zámeček nabídlo krásné tratě v členitém terénu, které vedou po lesních cestách. Předškoláci s ročníkem narození 2008 a mladší běžci zde změřili síly na trati 200 metrů, pak už se vzdálenosti postupně prodlužovaly. V hlavních seniorských kategoriích –nazvaných Velkou cenou společnosti Gteam – běžely ženy 4 km a muži 6 km. Na startu se tentokrát neobjevil nikdo z loňských vítězů, jimiž byli Květa Pecková z Pl zně a Tomáš Jáša ze Stříbra.

„Zhruba dvě stovky účastníků tvořila mládež. Už si k nám navykli pravidelně jezdit rodiče i členové různých klubů. Nejúspěšnější běžci v hlavních kategoriích obdrželi finanční odměny, ostatní závodníky různé věcné ceny – například iontové nápoje,“ uvedl Karel Sopr.

 

Pořadí hlavních kategorií – muži (6 000 m): Janoušek (Škoda Plzeň) 22:07 min., Valeš (Lokomotiva Plzeň) 22:14, Minařík (AK Zlín) 22:34, ženy: Zahálková (Salomon team) 15:23 min., M. Janoušková 18:12, V. Janoušková (obě Škoda Plzeň) 18:39.

Kompletní výsledky jsou na webových stránkách: www.zamecek.wz.cz.

 

 

 

DSC_5951 DSC_5950 DSC_5941 DSC_5936