REPORTÁŽ: Opavský Festival de Capoeira s brazilským trenérem byl hitem víkendu

Opava přivítala od pátku 11. března do neděle 13. března čtvrtý ročník Festivalu de Capoeira, kde byl hlavní postavou legendární trenér Sandro Felix dos Santos pocházející z brazilského Recife, neboli Mestre Paçoca.

Hned v pátek dorazil z Klagenfurtu a vedl tréninky počínajíce sedmou hodinou večerní. Jeho pravou rukou byli trenéři, kteří u nás dlouhodobě působí a učí se přímo od něj,“ uvedla Martina Komárková z pořádajícího oddílu Vem Camará Capoeira Opava.

Program odstartoval v hale Slezského gymnázia v pátek v 18 hodin tréninkem pro děti a posléze přišli na řadu i dospělí. V sobotu i v neděli pak probíhaly tréninky určené dětem i dospělým. Unikátní šanci seznámit se s jihoamerickým bojovým uměním využilo na 130 příchozích. V sobotu v 16,30 byli diváci navíc svědky obřadu Batizado.

Batizado je slavnost, kdy bojovníci postupují na vyšší úroveň, a pokaždé má unikátní atmosféru. Neméně silně nás ale oslovily děti, které přišly ruku v ruce se staršími sourozenci nebo rodiči a sledovali boj za zástěnou, kde si zkoušeli první chvaty. Každopádně je to tak zaujalo že už museli slíbit, že své ratolesti začnou také učit capoeiru a to těm holčičkám byly tři roky,“ líčila Martina Komárková.