REPORTÁŽ: Open Air Cup Dobruška s účastí reprezentantů i zlatým hattrickem

Pošesté se stalo podhůří Orlických hor dějištěm florbalového turnaje pod širým nebem, jaký nemá v České republice obdoby. Po generálce v podobě žákovského a dorosteneckého turnaje se od čtvrtka 4. července do soboty 6. července do hry zapojilo 174 mužkých, ženských a veteránských týmů, kteří ve složení tři plus jedna zápolili o co nejlepší umístění.

„S letošním ročníkem jsme nesmírně spokojení, počasí vyšlo na výbornou a nebyla nouze o zajímavé sportovní výkony. Členy týmu, který vyhrál v mužské kategorii, byli totiž reprezentanti, a tak bylo na co koukat, mezi ženami se zase z výhry radovalo potřetí stejné družstvo. Na finálový den dorazilo na tři sta fanoušků, takže jsme měli i skvělou diváckou kulisu,“ podělil se o své dojmy ředitel turnaje Jan Černý z pořádajícího Florbalového klubu Dobruška.

První ze tří dní nabídl souboje v osmičlenných základních skupinách, nejlepší následně postoupili do play off a posléze je čekalo klasicky osmifinále, semifinále a boje o medaile. Mezi muži bylo záhy jasné, že družstvo Jackpot B jednoznačně aspiruje na vítězství. K prvenctví nakonec tým doputoval s jedinou prohrou, ostatních utkáních vítězil vždy s přesvědčivým rozdílem, výjimkou nebyly ani dvojciferné výsledky. V ženské části turnaje byly výsledky postatně vyrovnanější, nakonec se ze zlatého hattricku mohly těšit hráčky celku Lassie‘s Snout.

„Vítězné celky se radovaly z odměny v podobě medailí a putovního poháru, ohlasy na akci byly opět velmi pozitivní, což nás těší. Doprovodný program, který dva po sobě jdoucí večery nabídl hudební produkci, přitáhl lidi z širokého okolí, takže byla atmosféra celou dobu skutečně skvělá,“ popsal Jan Černý.

Open Air Cup Dobruška 2019 – finále mužů: IBK Nepijem – Jackpot B 1:5, finále žen: Lassie‘s Snout – Jolandy Bž 7:2, finále veteránů: Show must go on – Ubal Hvězdu 1:5.

Kompletní výsledky na www.openaircup.cz