REPORTÁŽ: Opočenský Karneval na ledě si děti užily

Opočenský Karneval Zimní stadion v Opočně patřil v neděli 1. března tradičnímu dětskému Karnevalu na ledě, který uspořádaly HC Opočno a město Opočno. Na ploše bruslilo přes 120 masek, v ochozech jsme napočítali přes 200 diváků.

„Celá akce se povedla, potěšil nás zájem jak dětí, tak dospělých. Měli jsme připravený pestrý soutěžní program, a tak se nikdo na ledě nenudil. Scénář jsme dodrželi beze zbytku – přispěl k hladkému průběhu celého odpoledne,“ svěřila se pořadatelka Jana Řeháková.

Celé dění měl na povel populární DJ Lukíno, který na plochu narukoval na bruslích a v klaunském kostýmu. Postaral se jednak o hudební zábavu, ale hlavně – moderoval také všechny soutěže. „Velký zájem byl o jednotlivá stanoviště rozmístěná po celé ploše – děti sbíraly míčky, střílely na branku, balancovaly s míčkem na pálce, zasahovaly balónky a na  minihřišti mohly prověřit kvalitu hokejového brankáře,“ řekl nám.

Zájem byl i o kuželky či další rychlostní a dovednostní soutěže. Součástí povedeného odpoledne bylo pestré defilé masek – velký aplaus sklidily želvy Ninja, na ledě bruslilo i prasátko, nechyběla čarodějnice a byl tu nespočet princezen a mušketýrů.

Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský Karneval

 

Nikdo neodcházel domů s prázdnou – vyhodnocené masky i všichni úspěšní soutěžící dostali hned na ploše  cukrovinky a drobné upomínkové předměty. Velký zájem byl i o tombolu, ve které se sešlo téměř 150 cen, mezi nimiž nechyběly drobné hračky, takže nejspokojenější byli nakonec ti nejmenší.

Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský Karneval Opočenský karneval