REPORTÁŽ: Otevřená loděnice přitáhla na Jizeru zástupy vodáckých adeptů

Po dvou letech nucené improvizace mohli organizátoři z oddílu TJ Stonožka opět uspořádat tradiční akci Otevřená loděnice tak, jak bývali zvyklí. Zájemce o svezení na lodičkách tak opět pozvali na břeh řeky v Pyšatce, části Březina nad Jizerou.

Protočilo se tady 250 návštěvníků, takže jsme velice spokojení. Velké štěstí jsme měli na počasí, zapršelo až v neděli nad ránem, ale to už jsme byli ve stanech. I když se nám tak dvě posádky v rámci sobotního odpoledne nedobrovolně vykoupaly, obešlo se to bez nějakých nepříjemností,“ nastínila Zdeňka Horáčková z pořádajícího oddílu TJ Stonožka Březina.

Odpoledne plné sportu naplno propuklo ve 14 hodin. Pro příchozí dospělé i děti byly připraveny soutěže na břehu, nescházela střelba na branky i na koš, slack line, vzduchovka a mnoho dalších aktivit. Podstatná část se pochopitelně odehrávala na vodě, kde se pod vedením zkušených vodáků mohli svézt začátečníci, zatímco pokročilí ve smíšených posádkách rovnou poměřili své síly na trati dvoukilometrového závodu k Loukovskému mostu a zpět či si vyzkoušet slalom mezi bójkami.

Soutěžilo se o sportovní vybavení a děti dostaly i něco dobrého na zub. Večer pak vše završilo společné opékání buřtů u táboráku spojené s hrou na kytaru. Zapojila se do něj i parta mladých návštěvníků, kteří se zajímali o členství v oddílu, ráno nám pomohli s úklidem a moc se jim zde líbilo. To nás samozřejmě velice potěšilo,“ neskrývala radost Zdeňka Horáčková.